3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

ČTK, ekb

11. 08. 2017 • 10:19

Podle komentátorů může včerejší žádost policie o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání šéfovi ANO ve volbách pomoci. Oba rozhodnutí policie rozčílilo – zatímco Babiš to považuje za snahu o jeho likvidaci, podle Faltýnka jde o šikanu ze strany policie. Jaké další zprávy z domova by vám dnes neměly uniknout?

Komentátoři: Stíhání nemusí Babišovi ve volbách nutně uškodit

Žádost policie o vydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání nemusí v podzimních volbách hnutí ANO ublížit, myslí si autoři některých novinových komentářů. Babišovi může podle nich dokonce pomoci, protože z něj v očích sympatizantů udělá mučedníka. Někteří autoři se také domnívají, že žádost policie může změnit směr předvolební kampaně. Žádost policie o vydání Babiše a Faltýnka ke stíhání přišla do Sněmovny ve čtvrtek a souvisí s kauzou dotací na farmu Čapí hnízdo.

Na Střeleckém ostrově budou lidé diskutovat se zástupci menšin

Příležitost popovídat si se členy národnostních či sexuálních menšin budou mít dnes lidé na Střeleckém ostrově v Praze. Na akci, kterou pořadatelé z organizace Amnesty International nazývají čtením v živé knihovně, bude možné diskutovat například s Romy, členy gay a lesbické komunity, uprchlíky, handicapovanými nebo Vietnamci, kteří žijí v Česku. Myšlenka takzvaných živých knihoven se zrodila v Dánsku v roce 2000. Jejím smyslem je zprostředkovat lidem rozhovor se zástupci skupin, se kterými by se jinak pravděpodobně osobně nesetkali nebo nebavili.

Dálkové vlaky mezi ČR a SR stály, vlak najel na spadlý strom

Železniční dopravu na hlavním koridoru z České republiky na Slovensko ve čtvrtek večer na několik hodin přerušil pád stromu na trolej. Nikomu se nic nestalo. Strom spadl na koleje a trakční vedení. Následně do něj narazil dálkový vlak z Prahy do Budapešti. Souprava sice nevykolejila a nebyla ani nijak vážně poškozena, přesto bylo nutné čekat, než se železničářům podaří zbytky stromu zpod vlaku odstranit. Další dálkové spoje kvůli tomu nabraly velké zpoždění.

SDÍLET