3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Senátní výbor pro petice a lidská práva pořádá veřejné slyšení. Tématem bude unijní návrh na zpřísnění podmínek držení zbraní, proti kterému se v petici ohradilo 100 tisíc lidí. Experti budou na Úřadu vlády jednat o sdílené ekonomice. Chtějí upravit fungování Uberu i Airbnb. A co dalšího se dnes v Česku bude dít?

Senát pořádá veřejné slyšení o unijním omezení zbraní

Zastánci a odpůrci unijní regulace zbraní se střetnou v Senátu. Důvodem je petice proti celoevropskému zpřísnění podmínek pro legální držení zbraní, kterou podle organizátorů podepsalo na 100 000 lidí. Senátní výbor pro petice a lidská práva se kvůli tomu rozhodl uspořádat veřejné slyšení. Petice požaduje zachování práva členských zemí EU na vlastní úpravu. Souvisí s ní ústavní norma o posílení práv majitelů legálně držených zbraní. Horní komora by ji podle návrhu programu měla schvalovat příští týden. Senátní výbory ji ale odmítly projednávat dříve, než k ní budou mít i prováděcí předpisy.

Babiš je lhář, ANO nás vrátí do komunismu. Chce zastrašené zaměstnance holdingu, říká Kalousek

Experti budou jednat o sdílené ekonomice, dotknou se Uberu i Airbnb

Na Úřadu vlády se sejde vládní expertní skupina, která bude jednat o úpravách fungování takzvané sdílené ekonomiky. Problematiku sdílení služeb prostřednictvím mobilních aplikací v nedávné době zviditelnily protesty pražských taxikářů, kteří blokádami letiště a pražského magistrátu poukazovali na nerovné podmínky podnikání v přepravě osob. Kromě taxikářů, kteří se nejčastěji vymezují proti americké společnosti Uber, vyvolává spory využívání aplikace Airbnb pro krátkodobý pronájem bytů a dalších nemovitostí turistům. Neregulované využívání podobných aplikací vede podle kritiků k růstu cen nájemního bydlení a představuje nekalou konkurenci pro klasická ubytovací zařízení.

Jak kroužkovat při volbách? Můžete označit až čtyři favority. Poradíme, jak na to

Veřejnost se v divadle ABC rozloučí s Květou Fialovou

V pražském Divadle ABC se v poledne uskuteční poslední rozloučení s herečkou Květou Fialovou, která zemřela 28. září ve věku 88 let. Divadlo bude pro veřejnost otevřeno od 11:00 hodin. Oblíbená herečka po angažmá v oblastních scénách spojila svou kariéru s Městskými divadly pražskými, do Divadla ABC ji přijal Jan Werich už v roce 1958. Od té doby tu ztvárnila bezpočet rolí, v posledních letech jako stálý host. V den úmrtí byla vedle pokladny divadla umístěna kondolenční kniha. Zůstane tu i po posledním rozloučení, pak bude předána rodině zesnulé.

SDÍLET
sinfin.digital