3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Odvolací soud projedná spor o nošení muslimských šátků na českých školách. Ve Štrasburku padne verdikt týkající se českého ministerstva obrany. A ústecký krajský soud se vrátí ke kauze ROP Severozápad. Co důležitého byste dnes měli vědět z domova?

Odvolací soud projedná žalobu dívky na školu kvůli hidžábu

Pražský městský soud projedná odvolání somálské dívky, která se domáhá omluvy a 60.000 korun od pražské Střední zdravotnické školy. Mladá žena tvrdí, že jí instituce zakázala nosit při vyučování muslimský šátek hidžáb. Škola tvrzení o nepřímé diskriminaci v přístupu ke vzdělání odmítá. Brání se mimo jiné tím, že cizinka vůbec nesplnila předpoklady pro to, aby se mohla stát její studentkou.

Další hurikán decimuje ostrovy v Karibiku. Maria zesílila na nejvyšší stupeň a je extrémně nebezpečná

Ve Štrasburku padne verdikt týkající se ministerstva obrany

Evropský soud pro lidská práva vynese rozsudek v kauze někdejšího ředitele sekce správy majetku českého ministerstva obrany Václava Regnera. Bývalý vysoký úředník podal stížnost na postup, jakým mu české úřady odebraly bezpečnostní prověrku. Regner tvrdí, že české soudy mu upřely právo na spravedlivý proces, když mu neumožnily seznámit se s utajenou informací, na jejímž základě o prověrku přišel. Poukazuje na to, že když nezná obsah zprávy, nemůže vyvrátit její tvrzení. Štrasburský soud už jednou jeho stížnost zamítl.

Kypr prodává Rusům a Ukrajincům občanství EU, oligarchové za něj platí miliony eur

Ústecký soud se vrátí ke kauze ROP Severozápad

Ústecký krajský soud se vrátí k případu údajných machinací v Regionálním operačním programu (ROP) Severozápad. Znovu projedná část případu, který se týká dvou bývalých ředitelů úřadu Petra Kušnierze a Petra Vráblíka. K novému projednání případ vrátil vrchní soud. Rozhodnutí by podle mluvčí soudu Marcely Trejbalové mohlo padnout ještě dnes.

SDÍLET
sinfin.digital