3 důležité věci z domova, které byste dnes měli vědět

Miloš Zeman se dnes na zámku v Lánech setká s představiteli ODS, společně budou jednat o povolební situaci. S vítěznou stranou voleb, hnutím ANO, se prezident setkal v úterý. Ministerstvo financí mezitím zveřejní data o vývoji rozpočtu ke konci října, kvůli nižšímu čerpání financí z Evropské unie se očekává jeho meziroční zhoršení. Co dalšího se dnes v Česku děje?

Zeman se v Lánech setká s představiteli ODS

Prezident Miloš Zeman se dnes v Lánech sejde s představiteli strany ODS, aby s nimi jednal o povolební situaci. V úterý Zeman v Lánech pověřil jednáním o sestavení vlády předsedu vítězného hnutí ANO Andreje Babiše a podpořil jeho záměr vytvořit menšinovou vládu. Občanští demokraté už dříve uvedli, že kabinet předsedy hnutí ANO nepodpoří. Dnešní jednání v Lánech je druhým setkáním Zemana s představiteli stran, které se dostaly do Sněmovny. Prezident je pozval na společné setkání postupně podle jejich volebního výsledku, poslední schůzka by měla být 16. listopadu.

Babiš na cestě k premiérskému křeslu. Prezident Zeman šéfa hnutí ANO pověřil sestavením vlády

Ministerstvo financí zveřejní údaje o vývoji rozpočtu

Ministerstvo financí dnes zveřejní údaje o státním rozpočtu ke konci října. Ke konci září skončilo hospodaření státu v přebytku 17,4 miliardy korun. Loni v říjnu byl přebytek rozpočtu 98,3 miliardy korun. Za letošním meziročním zhoršením stojí především nižší příjmy z EU, uvedlo ministerstvo financí. Ke konci září příjmy rozpočtu meziročně klesly o 25 miliard na 940,1 miliardy korun, výdaje naopak vzrostly o 39,8 miliardy na 922,7 miliardy korun. Na celý letošní rok je rozpočet schválen se schodkem 60 miliard korun. Loňský rozpočet počítal s deficitem 70 miliard korun, nakonec skončil v přebytku 61,8 miliardy korun.

Vyžírkové jménem republiky: Miloš Zeman na cestách. Komentář Zdeňka Šarapatky

Marta Kubišová dnes zakončí pěveckou kariéru

Marta Kubišová dnes zahraje naposledy. Svůj poslední koncert zpěvačka zazpívá v rodných Českých Budějovicích. Definitivně tím ukončí pěveckou kariéru, vystoupení si naplánovala na den svých 75. narozenin. S pražským publikem se Kubišová rozloučila 27. října ve vyprodané Lucerně, kde v závěru zazněla i píseň Modlitba. V Českých Budějovicích nabídne zpěvačka hity, písně slavnější i méně známé. „Těší se na poslední koncert, že to bude mít za sebou. Nebere to nějak jinak, že ten den má narozeniny, je to normální ženská," řekla manažerka zpěvačky Jitka Doubravová. Lístky na koncert byly vyprodány už na konci prázdnin. Produkce pak přidala sto dalších míst, které se prodaly do 72 hodin.

SDÍLET
sinfin.digital