Česko pošle na pomoc obětem hurikánu Harvey pět milionů. Půjdou hlavně na bydlení a potraviny

Ministerstvo zahraničí uvolnilo pět milionů korun na pomoc lidem, které v Texasu postihl hurikán Harvey. Česká diplomacie to dnes oznámila v tiskové zprávě. Hurikán zpustošil jih Spojených států a připravil o život přes 70 lidí.

Peníze by měly pomoci zajistit rychlou pomoc lidem vysídleným v důsledku hurikánu, mezi kterými jsou i čeští krajané. Jsou určeny k zajištění přístřeší, potravin, zdravotnických a hygienických potřeb.

„Vypadá to, jako by ostrov někdo přejel obří sekačkou na trávu." Svědectví z hurikánu Irma

„Pomoc, která byla připravena v těsné součinnosti s honorárním konzulem ČR v Texasu, je výrazem solidarity České republiky s USA i českými krajany postiženými ničivou katastrofou s rozsáhlými důsledky," uvedlo ministerstvo zahraničí.

Pomoc lidem v Texasu už přislíbily také české katolické organizace. Česká biskupská konference minulý týden informovala o tom, že pošle arcidiecézi Galveston-Houston 23.000 dolarů (zhruba 500.000 Kč).

Hurikán Harvey způsobil v Texasu a v Louisianě rozsáhlé záplavy, škody způsobil i vítr. Jen stát Texas vyčíslil způsobené škody až na 180 miliard dolarů (3,9 bilionu korun). Americký Senát už schválil pomoc pro oběti hurikánu v objemu 15,25 miliardy dolarů (přes 330 miliard korun), dnes by ji měla potvrdit i Sněmovna reprezentantů.

SDÍLET
sinfin.digital