Česko zažije tereziánské babí léto. Nejdřív ale budete mrznout

Noci a rána už jsou v Česku chladná a musíme počítat s nízkými teplotami, které se můžou dostat až k nule, přesto se můžeme těšit ještě na pár dnů příjemného počasí. Přinese ho konec týdne, kdy se rtuť teploměru může dostat až k téměř letním 20 stupňům.

Podle týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu bude v pondělí skoro jasno, během dne už bude ale přibývat oblačnost a na jihovýchodě území se k večeru může objevit i občasný déšť. Nejvyšší denní teploty by se měly vystoupat k 9 až 13 stupňům.

Babiš klekne na lidi, bude vládnout s extremisty, nebuďte slepí, říká šéf ODS Petr Fiala

Úterý přinese občasný déšť nebo přeháňky, teplota by mohla ale vyšplhat až k 15 stupňům. Středa by pak podle ČHMÚ sice zpočátku měla být zatažená, od jihozápadu ale meteorologové čekají postupné ubývání oblačnosti a s tím spojené i ubývání srážek, přes den by se měla rtuť teploměru vyšplhat na 12 až 16 stupňů.

Ve čtvrtek by mělo být zataženo s ojedinělými slabými srážkami, na severu území se může objevit vytrvalejší déšť nebo přeháňky. Teplota by měla ale stále růst, maximální denní teploty by měly vyšplhat až k 18 stupňům.

V pátek už by měla být obloha skoro jasná, jen na severu a severovýchodě se při zvětšené oblačnosti mohou ojediněle objevit i přeháňky a denní teplota by měla dosáhnout až k 13 až 17 stupňům. Podobné počasí předpokládají meteorologové i o víkendu. Do pondělí by mělo být skoro jasno a nejvyšší denní teploty by měly vystoupat k 15 až 20 stupňům.

SDÍLET
sinfin.digital