Duševně nemocný Honza, po kterém pátrali policisté, je mrtvý. Z domova asi odešel se zbraní

Kriminalisté našli mrtvolu pohřešovaného muže, po němž pátrali. Dvacetiletý muž trpěl duševní chorobou. Policie při pátrání po něm požádala o pomoc veřejnost, upozorňovala, že by mohl být ozbrojen střelnou zbraní.

K určení přesné příčiny a doby jeho úmrtí byla nařízena soudní pitva. Další okolnosti související s úmrtím muže jsou předmětem prověřování, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Zmizelá Míša už není „dítě v ohrožení“. Policie tuší, kde leží tělo

Mladého muže naposledy viděl v neděli 8. října jeho blízký příbuzný v místě bydliště v ulici Na Dolech, odkud kolem poledne odešel. Policisté získali poznatek, že by se mohl nacházet v místní části Hruškové Dvory. Zahájili tam pátrací akci, do které byl nasazen větší počet policistů včetně psovodů.

SDÍLET

Stíhání Babiše se povleče do voleb, státní zástupci z něj mají štít proti svému odvolání. Je to nejbrutálnější doba, kdyby vláda zítra skončila, budu nejšťastnější, říká Benešová

Michal Půr, Vladimír Piskáček

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová patří k politikům, kteří nejdou daleko pro ostré slovo. Před několika týdny se dostala do sporu s vrchním státním zastupitelstvím, které podezírá z úniku citlivých informací ze spisů. Benešová kvůli tomu dokonce čtyři hodiny podávala vysvětlení. „Bylo místy i šokující. Ptali se mne na mnoho vysoce osobních otázek, které byly ještě doplňovány, a měla jsem pocit, že jsem sama podezřelá,“ říká ministryně v exkluzivním rozhovoru s INFO.CZ a upozorňuje, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman může čelit kárné žalobě v restituční kauze.

Přečíst celý článek
sinfin.digital