Osmnáctiletý mladík se chlubil novým autem. O den později v něm přizabil kamaráda

Předváděl se v novém autě a nezvládl řízení! Osmnáctiletý Dominik nemluvil od víkendu o ničem jiném než o automobilu značky Honda Civic, které si pořídil. V úterý se na Facebooku pochlubil prvními fotkami auta a druhý den vzal kamaráda, také Dominika (19), na projížďku. Ta skončila tragicky...

Dominik chtěl zřejmě vyzkoušet, jak velkou sílu má pod kapotou. Řítil se vysokou rychlostí, kterou ve směru od Valteřic na Vrchlabí ve středu o půl osmé večer nezvládl. "Projel křižovatkou po hlavní komunikaci, která se mírně stáčí vlevo, a v klesajícím úseku pravděpodobně vlivem nepřiměřené rychlosti vyjel vlevo mimo vozovku, kde narazil do stromu," popsala nehodu policistka Vladimíra Šrýtrová.

"Oba mladí muži zůstali ve voze zaklíněni," uvedli záchranáři, kteří přijeli k nehodě. Pro spolujezdce, který byl v kritickém stavu, musel přiletět vrtulník. Ten ho transportoval do hradecké nemocnice. "Utrpěl mnohočetné zlomeniny a je napojený na plicní ventilaci. Je však stabilizovaný," uvedl náměstek ředitele špitálu Zdeněk Tušl.

Dominika, který řídil, odvezla sanitka do nemocnice ve Vrchlabí.

Článek vyšel na webu Blesk.cz. Další zprávy čtěte zde.

SDÍLET

Stíhání Babiše se povleče do voleb, státní zástupci z něj mají štít proti svému odvolání. Je to nejbrutálnější doba, kdyby vláda zítra skončila, budu nejšťastnější, říká Benešová

Michal Půr, Vladimír Piskáček

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová patří k politikům, kteří nejdou daleko pro ostré slovo. Před několika týdny se dostala do sporu s vrchním státním zastupitelstvím, které podezírá z úniku citlivých informací ze spisů. Benešová kvůli tomu dokonce čtyři hodiny podávala vysvětlení. „Bylo místy i šokující. Ptali se mne na mnoho vysoce osobních otázek, které byly ještě doplňovány, a měla jsem pocit, že jsem sama podezřelá,“ říká ministryně v exkluzivním rozhovoru s INFO.CZ a upozorňuje, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman může čelit kárné žalobě v restituční kauze.

Přečíst celý článek
sinfin.digital