Policistka v Brně našla tašku s 11 miliony. Ležela zapadlá u kola auta

Městská strážnice v Brně-Bohunicích našla na začátku roku pod autem tašku, ve které bylo 1,75 milionu tureckých lir, v přepočtu více než 11 milionů korun. Majitel se k nálezu ještě ten den přihlásil. ČTK to dnes řekl mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Strážníci podle něj o nálezu dříve neinformovali kvůli ochraně soukromí majitele.

Mimořádný nález strážnice učinila na své pochůzce 3. ledna. „Šla po chodníku a všimla si, že u předního kola jednoho z vozů je zapadnutá pánská taška, která se dává přes rameno," uvedl mluvčí. V tašce byla peněženka s tureckými lirami, tři platební karty a také zhruba 110 eur (asi 2900 Kč). Majitel si tašku vyzvedl ještě téhož dne, podle mluvčího byl velmi překvapený, že se našla. „Ověřili jsme samozřejmě všemi možnými způsoby, že je to skutečný majitel, mimo jiné detailně věděl, co v tašce je," uvedl mluvčí. Strážníci si přes Policii ČR také ověřili, jestli peníze nebyly získány trestným činem.

Novinářka pracovala mezi nejhůř placenými: Už na nic nemají sílu, nemůžou si skoro ani nakoupit

Nálezce může podle zákona žádat až desetinu z nálezu, strážnice ale nedostala nic. „Našla to v rámci své pracovní činnosti," uvedl mluvčí. "Strážnice považovala za naprosto běžnou věc, že nález ohlásí a totéž by podle jejích slov udělala, i kdyby právě v uniformě nebyla," doplnil.

SDÍLET
sinfin.digital