Pražská ZOO zůstává zavřená. Škody po vichřici se vyšplhaly k milionu korun

Pražská zoologická zahrada dnes zůstala kvůli nedělní vichřici zavřená. Pracovníci odklízejí popadané stromy a větve, aby mohl být areál od úterka zase otevřený pro návštěvníky. Největší škodu vítr způsobil na seníku, na kterém poničil střechu. ČTK to sdělila mluvčí zoo Alena Šteffelová.

První odhad škody na seníku je kolem jednoho milionu korun. Celková výše škod se bude ještě vyčíslovat. Vedení zahrady očekává, že to bude v řádu jednotek milionů, uvedla Šteffelová. Vítr nejvíce zasáhl horní část zahrady a les kolem galerie Gočárovy domy.

„Veškeré škody jsou materiální, nikomu se nic nestalo. I zvířata byla včas v zázemí,“ řekla Šteffelová. Na základě předpovědí počasí kurátoři jednotlivých chovů rozhodli o tom, že zvířata nepůjdou do výběhů a zůstanou v zázemí.

Vítr utrhl střechu na Výstavišti. Návštěvníkům se zavřel i Pražský hrad a ZOO

Popadané větve v zoologické zahradě využijí a dají je zvířatům. Této možnosti mohou využít i Pražané. „Budeme rádi, když nám do zoo dovezete pro zvířata větve popadaných listnáčů. Kontaktujte, prosím, p. Žohu, 737 208 982. Děkujeme,“ uvedla zoo na svém twitterovém účtu.

Celou neděli byl areál pražské zoologické zahrady zavřený. Stalo se tak poprvé od povodní v roce 2013.

SDÍLET
sinfin.digital