„Představuj si, že je to cikán," nabádal muž dceru při úderu pálkou. Teď ho policie obvinila

Policie obvinila muže, který nabádal dceru, aby si při mlácení pálkou představovala Roma nebo muslima, z rasismu. Hrozí mu až tři roky vězení. Video se v srpnu začalo šířít po sociálních sítích. 

„Jdu bít polštář,“ říká na videu dívka. „A budeš si představovat, že je to cikán nebo muslim?“ navádí ji neznámý muž, který scénku natáčí. „Jo“, přitaká dívka a začne mlátit baseballovou pálkou do polštáře. „Počkej, jenom mu zlom pár kostí, nezabij ho,“ krotí ji muž.

Chceme ovlivnit volby, na Babiše víme šílené věci, říká režisérka „zakázaného“ dokumentu

„Co jsou cikáni?“ ptá se dívky a ona odpoví: „Zlí“. Taková odpověď ale muži nestačila a tak holčičku nabádal k další reakci. „Jsou to zmr*di,“ nerozpakuje se říct holčička.

Muž z Benešovska teď čelí podle informací serveru iDNES.cz obvinění ze dvou trestných činů. 

„Podezřelý je ze spáchání trestných činů podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod a ohrožování výchovy dítěte. Hrozí mu tak až tři roky odnětí svobody,“ uvedla pro iDNES.cz policejní mluvčí Eva Stulíková.

Video se objevilo na facebookovém profilu člověka, který si říká Olloph Samorost. Ten ale autorem klipu není. V rozhovoru pro Blesk.cz uvedl, že ho stáhl ze soukromého profilu člověka, který video nahrával.

Stres a úmorný zápach. Novinářka popsala práci za minimum a otřesné podmínky v továrně Agrofertu

Video shlédly za krátkou dobu tisíce lidí, kteří jím jsou podobně jako Olloph Samorost znechuceni. Někteří v diskuzi píší, že materiál předali policii. Na podivný způsob výchovy údajně hodlají upozornit také sociálku.

SDÍLET
sinfin.digital