Prezidentský kandidát Realistů si zaplatí kampaň sám. "Musím se podívat, kolik mám peněz," říká

Od zítra začne sbírat podpisy občanů v petičních stáncích, žádat o podporu bude ale i senátory a poslance. Prezidentský kandidát Realistů Jiří Hynek nedostane od své strany žádnou finanční podporu na kampaň, vstupní investici musí uhradit sám. „Zatím nevím, kolik to bude, musím se podívat, kolik mám peněz,“ říká šéf Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu.

 

Není váš pokus o prezidentskou kandidaturu spíše snahou o přitáhnutí pozornosti ke straně Realistů, kteří mají před sněmovními volbami mizivé preference?

Ne. Moje kandidatura je naprosto reálná a je realistická. Ano, jsem lídrem strany v Ústeckém kraji. Mým cílem je dotáhnout Realisty do sněmovny, protože jako prezident budu potřebovat se sněmovnou velmi intenzivně spolupracovat.

Robejškovi Realisté vysílají do boje o Hrad zbrojaře Hynka. Prý se nepotřebuje nic učit

Je normální, aby zbrojní lobbista kandidoval do takto vrcholné politické pozice?

Naprosto odmítám pejorativní výraz zbrojní lobbista. Jsem člověk, který podporuje obranný průmysl a který má na vysoké škole předmět role obranného průmyslu jako nedílné součásti budování obranné schopnosti státu. Bez vlastní průmyslové základny nemůžete fungovat. Jestli toto někdo považuje za zbrojního lobbistu, já ne.

Kompletní a podrobný profil prezidentského kandidáta Jiřího Hynka najdete zde>>>

Jak vysoké budou náklady na vaši prezidentskou kampaň?

Tento týden bude zřízen transparentní účet. Budu rád, když mi lidé a firmy přispějí na kampaň. Podle toho se stanoví náklady. Startovací částku vložím sám, bez ní se neobejdu. Zatím nedokážu říci, kolik to bude, musím se podívat, kolik mám peněz.

Když se mi podaří ušetřit zákonem danou horní hranici, budu šťastný člověk. Když se podaří posbírat polovinu, tak s tím umím udělat kampaň, stejně jako třeba i se čtvrtinou. Všechny lidi, co znám, oslovím. Pak uvidím, jaká částka to bude. Pevně věřím, že mám tolik přátel ochotných mě v této funkci vidět, že mi přispějí a že ty peníze dám dohromady.

Celý rozhovor čtěte na webu e15.cz

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>


SDÍLET
sinfin.digital