Šéf Ředitelství vodních cest boural s půjčenou lodí na Vltavě

Státní plavební správa vyšetřuje nehodu s pro někoho možná kuriózním pozadím. Podle informací INFO.CZ byl pravděpodobným viníkem srpnové srážky dvou lodí u Hluboké nad Vltavou šéf Ředitelství vodních cest ČR Lubomír Fojtů. Ten si měl plavidlo půjčit od jednoho z hlubockých podnikatelů.

Nehoda se stala v sobotu 1. srpna krátce před 18:00 před plavební komorou přímo v Hluboké nad Vltavou. INFO.CZ to potvrdila i mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová. „Policisté z hlubockého policejního oddělení byli v 17:47 přivoláni k šetření srážky dvou lodí před místním zdymadlem,“ uvedla. Policejní hlídka podle ní nehodu zadokumentovala a předala k došetření Státní plavební správě. Právě ta je v podobných případech oprávněna šetřit nehody a vyvozovat z nich sankce.

„Jediné, co mohu říci, je, že oba účastníci nehody byli podrobeni zkoušce na alkohol s negativním výsledkem,“ uvedla Schwarzová. Bližší podrobnosti nechtěl k případu sdělit ani plavební úřad. „Šetření nehody je teprve na začátku, pochopitelně vám zatím nemůže sdělit ani jména jejích účastníků, ani to, kdo byl viníkem,“ řekla zástupkyně ředitelky Státní plavební správy Katarína Koleničková.

Dělá si z nás pr...? Topol Show radí jak na aktivisty i koronasex

Hned několik na sobě nezávislých zdrojů INFO.CZ potvrdilo, že účastníkem nehody a pravděpodobně i tím, kdo ji zavinil, byl právě šéf Ředitelství vodních cest ČR Lubomír Fojtů. „Narazil před komorou na Hluboké do plavidla přes sebou, takže vina by měla být jasná,“ řekl INFO.CZ majitel jedné z lodí, která byla v tu dobu na Vltavě. Na řece bylo v sobotu v podvečer rušno a zpráva o tom, že před zdymadlem „boural“ právě ředitel vodních cest a jeho loď musela být kvůli poškození odtažena do přístavu, se rychle roznesla. 

Několik na sobě nezávislých zdrojů INFO.CZ rovněž potvrdilo, že majitelem lodi nebyl Fojtů, ale jeden ze známých budějovických podnikatelů. Od toho měl mít ředitel, který byl údajně na Hluboké na služební cestě, plavidlo půjčené, nebo ho alespoň kormidloval. Lubomír Fojtů na dotaz redakce pouze potvrdil, že byl účastníkem předmětné nehody, a odmítl, že by nesměl kormidlovat. „Vaši informaci potvrzuji. Příslušné oprávnění (vůdce malého plavidla) vlastním,“ odpověděl.

Ředitelství vodních cest je státní podnik zřízený ministerstvem dopravy. Má mimo jiné na starosti projekty modernizace a výstavby vodních cest a jejich údržbu. Je také investorem projektu Splavnění Vltavy z Českých Budějovic do Týna nad Vltavou, včetně přístavů a části turistické infrastruktury.

Bubeníka Horkýže Slíže zadrželi při česko-slovenské razii proti extremismu. V policejní síti uvízl i hudebník z Děčína

SDÍLET
sinfin.digital