Školačka z Brna zameškala 1500 hodin. Máma nikdy ani neviděla její žákovskou, teď jde za mříže

Případ extrémního záškoláctví řeší na Brněnsku. Jak informoval server Novinky.cz, tamní žákyni šesté třídy učitelé dva roky skoro neviděli. Jeden rok zameškala 700 hodin a když ročník opakovala, nepovedlo se jí docházku nijak zlepšit. Celkem chyběla 1500 vyučovacích hodin. Místo toho byla doma se sestrami a třeba koukala na televizi.

Jak server Novinky.cz uvádí, dívka chodila od podzimu 2015 do letošního jara jen sporadicky. Matku na absence upozorňovala sociálka i škola samotná, ovšem neúspěšně.

Matka neznala jména učitelů a nebyla s ní řeč. „Obžalovaná se školou nekomunikovala a nespolupracovala, ani neznala jména učitelů, žákovskou knížku dcery nikdy neviděla. Její dohled byl celkově nedostatečný,“ uvedla předsedkyně soudního senátu Světlana Bartošová.

Matku tedy nezlomily domluvy učitelů ani skutečnost, že už byla za podobný prohřešek v minulosti trestaná veřejnými pracemi a podmínkou. Soudu vysvětlila, že údajně dělala vše pro to, aby dcera školu navštěvovala. „Měla jsem ale další dvě děti, nedávno se mi narodilo další, a tak jsem jí nezvládla úplně kontrolovat. Vím, že s dcerou jsou výchovné problémy, snažila jsem to řešit, ale bez úspěchu,“ napsala soudu.

Žena žádala domácí vězení, ovšem neúspěšně. Za ohrožování východy dítěte ji Krajský soud v Brně potrestal 16 měsíci vězení.

 

SDÍLET
sinfin.digital