Tejc bude kandidovat na prvního místopředsedu ČSSD

Na březnovém sjezdu se o křeslo prvního místopředsedy sociální demokracie bude ucházet také poslanec Jeroným Tejc. Ten se pokoušel uspět už v loňském roce, ve druhém kole jej ale porazil úřadující ministr vnitra Milan Chovanec.

Brněnská organizace ČSSD rozhodla o kandidatuře svého někdejšího předsedy Jeronýma Tejce na post prvního místopředsedy strany. Sjezd se uskuteční v březnu, rozhodovat bude i o předsedovi. Na tuto funkci ale Tejc kandidovat nechce. Některé okresní organizace v Jihomoravském kraji podporují na předsedu současného šéfa strany a premiéra Bohuslava Sobotku. Tejc se o post místopředsedy ucházel už v loňském roce, ale ve druhém kole prohrál s ministrem vnitra Milanem Chovancem.

Tejc je bývalým předsedou poslaneckého klubu strany a ve sněmovně je přes deset let. Po takzvané lánské schůzce, kdy se spolu s dalšími stranickými kolegy sešel po volbách do Sněmovny s prezidentem Milošem Zemanem, rezignoval na post předsedy klubu. Poté začal působit jako předseda sněmovního ústavně-právního výboru.

SDÍLET
sinfin.digital