Třeskuté mrazy v Česku. V Jizerkách bylo 20 pod nulou

ČTK

04. 12. 2016 • 10:26

Na severu Čech ráno silně mrzlo. Na Jizerce v Jizerských horách bylo dokonce skoro minus 20 stupňů Celsia. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval i před výskytem mrznoucí mlhy. Silnice jsou na některých místech pokryté vrstvou ledu.

Zledovatělá vrstva ledu krytá posypem je na silnicích nižších tříd v Jizerských horách a západní části Krkonoš na Semilsku. Na Liberecku jsou ve vyšších polohách místy zbytky uježděného sněhu. 

Silničáři doporučují zvýšenou opatrnost také na tazích na Jablonecku a Semilsku. V Krušných horách jsou silnice I. Třídy suché a vymrzlé. Vozovky nižších tříd po chemickém ošetření mokré a sjízdné se zvýšenou opatrností.

Mrazivé počasí ale dělá radost provozovatelům skiareálů. Můžou díky němu zasněžovat technickým sněhem a někteří postupně spouštějí lanovky a vleky.

Podle meteorologů budou následující čtyři týdny teplotně průměrné, nejchladnější by mělo být období mezi svátky. Nejvíce srážek má spadnout už příští týden, celkový prosincový úhrn by ale neměl vybočit z dlouhodobého průměru.

SDÍLET