Třeskuté mrazy v Česku. V Jizerkách bylo 20 pod nulou

Na severu Čech ráno silně mrzlo. Na Jizerce v Jizerských horách bylo dokonce skoro minus 20 stupňů Celsia. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval i před výskytem mrznoucí mlhy. Silnice jsou na některých místech pokryté vrstvou ledu.

Zledovatělá vrstva ledu krytá posypem je na silnicích nižších tříd v Jizerských horách a západní části Krkonoš na Semilsku. Na Liberecku jsou ve vyšších polohách místy zbytky uježděného sněhu. 

Silničáři doporučují zvýšenou opatrnost také na tazích na Jablonecku a Semilsku. V Krušných horách jsou silnice I. Třídy suché a vymrzlé. Vozovky nižších tříd po chemickém ošetření mokré a sjízdné se zvýšenou opatrností.

Mrazivé počasí ale dělá radost provozovatelům skiareálů. Můžou díky němu zasněžovat technickým sněhem a někteří postupně spouštějí lanovky a vleky.

Hrozí laviny i ledovka. Na horách napadly desítky centimetrů sněhu

Podle meteorologů budou následující čtyři týdny teplotně průměrné, nejchladnější by mělo být období mezi svátky. Nejvíce srážek má spadnout už příští týden, celkový prosincový úhrn by ale neměl vybočit z dlouhodobého průměru.

SDÍLET
sinfin.digital