Udání kvůli EET je už přes tisíc, kdo hospodské kontroluje?

Info.cz

Hlášení o nevydaných účtenkách stále přibývají, už je jich více než tisíc. Cílené kontroly zaměstnanci Finanční správy ale zatím na jejich základě neprobíhají. Do budoucna s nimi pomůže také Celní správa.

„K dnešní deváté hodině bylo 1080 hlášení o nevydaných účtenkách,“ řekla pro INFO.CZ Petra Petlachová, tisková mluvčí Finanční správy. Uvedla také, že zatím se došlé informace sbírají a analyzují.

Cílené kontroly na základě udání zatím přímo v „problémových“ provozovnách neprobíhají, do budoucna se s nimi ale počítá. „Kontrola dodržování povinností vyplývající ze zákona o EET spadá pod Finanční správu a tu povinnost bude kontrolovat i Celní správa,“ vysvětlila Petlachová. „Pracovníci Finanční a Celní správy budou chodit do terénu a kontrolovat dodržování těch povinností,“ popsala

Redakce INFO.CZ oslovila také Českou obchodní inspekci. Ta uvedla, že cílené kontroly týkající se EET nechystá. Pokud by ale náhodou na takový případ narazila, informuje o tom právě Finanční správu. „Kdybychom to náhodou zjistili, tak to předáme Finanční správě, ale cíleně to nekontrolujeme,“ vysvětlil Jiří Fröhlich, mluvčí České obchodní inspekce. 

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital