Vítězný únor byl prohraný únor, řekl Zeman komunistům na sjezdu. Připomněl oběti minulého režimu

HalfPageAd-1

ČTK, lup

21. 04. 2018 • 13:06

Prezident Miloš Zeman na sjezdu KSČM připomenul oběti minulého režimu. "To, čemu říkáte Vítězný únor, byl prohraný únor. Protože vytvořil monopol moci," řekl Zeman třem stovkám delegátů sjezdu, který má zvolit nové vedení komunistické strany. A doplnil, že každý monopol vede k degeneraci. Připomenul současně popravené za komunistického režimu včetně členů strany.

Mobile-rectangle-3

Později prezident vyzval KSČM k sebereflexi. Pokání je předstupněm pro očistu, pro normální život, uvedl s tím, že je stoupencem socialismu, ale socialismu demokratického. Přeje si, aby mohl o komunistech říct s čistým svědomím, že jsou demokratickou stranou.

Zeman se účastní sjezdu KSČM poprvé od listopadu 1989. Před Obecním domem v Nymburku na něj čekalo před dvě stě protestujících. V úvodu řeči Zeman poznamenal, že je povinností prezidenta setkat se s každým parlamentním subjektem, který ho pozve, vyslechnout ho a říct názory vlastní. Připomenul, že přijal účast i na nedávných jednáních hnutí SPD a sociálních demokratů.

V souvislosti s jednáními o vládě čeká, jak dopadnou obnovené rozhovory mezi hnutím ANO a ČSSD. Uvedl, že bude rád, když ANO a sociální demokraté pozvou ke stolu třetí stranu, jak chtějí komunisté. Sjezd strany pozdravil oslovením vážené soudružky, vážení soudruzi a za smíchu a potlesku delegátů dodal, že se jedná o starý sociálnědemokratický pozdrav.

SDÍLET

Billboard-bottom-1