Vražda ve Starém Městě: Policie obvinila muže, který zabil dceru a pobodal syna

Kriminalisté dnes odpoledne obvinili osmadvacetiletého muže z vraždy a pokusu o vraždu. Muž podle dostupných informací ve čtvrtek ve Starém Městě na Uherskohradišťsku nožem zaútočil na své dvě nezletilé děti. Tříleté děvče útok nepřežilo, pětiletý chlapec skončil v nemocnici, byl mimo ohrožení života. Bude podán podnět na návrh vzetí do vazby, o vazbě by se mělo pravděpodobně rozhodovat v neděli, řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Muže transportoval po tragédii vrtulník do olomoucké fakultní nemocnice. V médiích se objevila informace, že muž chtěl po útoku spáchat sebevraždu. Mluvčí nemocnice Egon Havrlant ČTK již dříve řekl, že nemocnice přijala muže po intoxikaci ve velmi vážném stavu a v bezvědomí. Jeho stav byl poté stabilizovaný.

Za vraždu hrozí muži patnáctileté až dvacetileté vězení nebo výjimečný trest. Jde o letošní druhou dokonanou vraždu ve Zlínském kraji. V dubnu osmatřicetiletý muž v restauraci v Bezměrově na Kroměřížsku ubodal o osm let mladší bývalou přítelkyni.

SDÍLET
sinfin.digital