Výstaviště opět zpřístupnilo Maroldovo panorma. Bez potíží si ho prohlédnou i handicapovaní

Budova na holešovickém Výstavišti, v níž je vystaveno Maroldovo panoramatické dílo, prošla rekonstrukcí. Panorama vyobrazující Bitvu u Lipan si nyní mohou prohlédnout i handicapovaní. Během oprav zde nainstalovali plošinu pro vozíčkáře. O ukončení rekonstrukce informovala mluvčí Výstaviště Jana Čermáková.

Panoráma vytvořil malíř Luděk Marold na konci 19. století. Dílo zobrazující bitvu mezi radikálními a umírněnými husity z roku 1434 namaloval pro výstavu architektury a inženýrství, která se konala v roce 1898. Měří 11 metrů na výšku a 95 metrů na šířku.

Tresty pro Rittiga a Nečasovou neplatí. Soud zrušil verdikt v kauze vyzrazení tajné informace

„Budova, kde je Maroldovo panorama vystaveno, byla v havarijním stavu, proto bylo potřeba ji částečně opravit. Řemeslníci zabezpečili objekt proti zatékání, opravili střechu a pavilon celkově izolovali. Opravili také sociální zařízení a vstup do pavilonu,“ říká Pavel Klaška, předseda představenstva společnosti Rozvojové projekty Praha.

Malbu si nyní může opět prohlédnout veřejnost. Přístupná je každý den kromě pondělka. Nově se k ní snáze dostanou handicapovaní. Během oprav zde přibyla plošina pro vozíčkáře.

Knihkupectví zorganizovalo autogramiádu usvědčeného vraha Kajínka, čtenáři hrozí bojkotem

Opravy ale rekonstrukcí budovy nekončí. Příští rok proběhnou restaurovací práce na samotném uměleckém díle.

SDÍLET
sinfin.digital