Výstaviště opět zpřístupnilo Maroldovo panorma. Bez potíží si ho prohlédnou i handicapovaní

Info.cz, adk

14. 09. 2017 • 22:05

Budova na holešovickém Výstavišti, v níž je vystaveno Maroldovo panoramatické dílo, prošla rekonstrukcí. Panorama vyobrazující Bitvu u Lipan si nyní mohou prohlédnout i handicapovaní. Během oprav zde nainstalovali plošinu pro vozíčkáře. O ukončení rekonstrukce informovala mluvčí Výstaviště Jana Čermáková.

Panoráma vytvořil malíř Luděk Marold na konci 19. století. Dílo zobrazující bitvu mezi radikálními a umírněnými husity z roku 1434 namaloval pro výstavu architektury a inženýrství, která se konala v roce 1898. Měří 11 metrů na výšku a 95 metrů na šířku.

„Budova, kde je Maroldovo panorama vystaveno, byla v havarijním stavu, proto bylo potřeba ji částečně opravit. Řemeslníci zabezpečili objekt proti zatékání, opravili střechu a pavilon celkově izolovali. Opravili také sociální zařízení a vstup do pavilonu,“ říká Pavel Klaška, předseda představenstva společnosti Rozvojové projekty Praha.

Malbu si nyní může opět prohlédnout veřejnost. Přístupná je každý den kromě pondělka. Nově se k ní snáze dostanou handicapovaní. Během oprav zde přibyla plošina pro vozíčkáře.

Opravy ale rekonstrukcí budovy nekončí. Příští rok proběhnou restaurovací práce na samotném uměleckém díle.

SDÍLET