Z volby Lipovské do televizní rady mám radost, říká Vondra. A ptá se na Nečasovo „lhaní z lásky“

Info.cz

lup

Místopředseda ODS a europoslanec Alexandr Vondra se pozastavuje nad rozhodnutím soudu, který uznal expremiéra ODS Petra Nečase vinným v kauze zneužití Vojenského zpravodajství a nepravomocně ho potrestal za křivé svědectví. Vondra se v Interview Martina Kováře na Radiu Z zamýšlí, jestli právě tohle je výsledek celé razie na Úřadu vlády, která předznamenala pád Nečasovy vlády. V interview komentuje například i volbu Hany Lipovské do Rady ČT, která ho naopak těší.

Bývalý premiér Petr Nečas podle soudu křivě svědčil ve prospěch manželky Jany Nečasové. Vondra to glosuje jako „lhaní z lásky“ a konkrétně říká: „Jestli tohle je výsledek té obrovské razie na Úřadu vlády, která tu změnila všechno, která přivedla Babiše do politiky, tak jestli výsledkem je tady, že odsoudí bývalého premiéra za to, že lhal z lásky, tak já myslím, že to je špatně.“

Martin Kovář se místopředsedy ODS ptá mimo jiné i na dnešní volbu nových členů Rady ČT, v níž uspěla ekonomka Hana Lipovská, novinář Pavel Matocha a moderátor Lubomír „Xaver“ Veselý.

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital