Z volby Lipovské do televizní rady mám radost, říká Vondra. A ptá se na Nečasovo „lhaní z lásky“

Info.cz, lup

27. 05. 2020 • 20:48

Místopředseda ODS a europoslanec Alexandr Vondra se pozastavuje nad rozhodnutím soudu, který uznal expremiéra ODS Petra Nečase vinným v kauze zneužití Vojenského zpravodajství a nepravomocně ho potrestal za křivé svědectví. Vondra se v Interview Martina Kováře na Radiu Z zamýšlí, jestli právě tohle je výsledek celé razie na Úřadu vlády, která předznamenala pád Nečasovy vlády. V interview komentuje například i volbu Hany Lipovské do Rady ČT, která ho naopak těší.

Bývalý premiér Petr Nečas podle soudu křivě svědčil ve prospěch manželky Jany Nečasové. Vondra to glosuje jako „lhaní z lásky“ a konkrétně říká: „Jestli tohle je výsledek té obrovské razie na Úřadu vlády, která tu změnila všechno, která přivedla Babiše do politiky, tak jestli výsledkem je tady, že odsoudí bývalého premiéra za to, že lhal z lásky, tak já myslím, že to je špatně.“

Martin Kovář se místopředsedy ODS ptá mimo jiné i na dnešní volbu nových členů Rady ČT, v níž uspěla ekonomka Hana Lipovská, novinář Pavel Matocha a moderátor Lubomír „Xaver“ Veselý.

Lipovská před volbou patřila mezi kandidáty, kteří budili emoce a vyvolávali kritiku. Vondra se jí zastává. „Já ji dlouhodobě sleduju, je to jedna z nejkompetentnějších ekonomek v této zemi. Je to konzervativní křesťanka, byla nominantka Biskupské konference, takže třeba v jejím případě já mám určitě radost,“ říká na její adresu.

Jak hodnotí reakci Česka na koronavirovou epidemii? Jak vnímá dnešní vztahy Prahy s Moskvou a jak se mu pracuje v Evropském parlamentu?

Poslechněte si celé Interview Martina Kováře na Radiu Z >>>

 

 

SDÍLET