Zádrhel hned první den. Otevření nového úseku D4 provázely komplikace, hodiny byl neprůjezdný

Nový úsek strakonické dálnice D4 od křižovatky Skalka na Příbramsku na jih je již průjezdný. Kolona od Prahy se zvolna rozjíždí, řekla ČTK policejní mluvčí Monika Schindlová. Podle pracovníka asistenční služby Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) byl provoz nové dálnice spuštěn kolem 17:45. Podle původních plánů měla být nová část D4 otevřena brzy odpoledne.

Mluvčí ŘSD Jan Rýdl ČTK řekl, že je v podobných případech nutné, aby úsek nejprve zkontrolovali revizní pracovníci ŘSD a policie. Provoz v okolí křižovatky Skalka navíc v podvečer zkomplikovaly dvě dopravní nehody, které se staly na silnici mezi Příbramí a Sedlčany. Schindlová uvedla, že se obešly bez vážných následků.

Musíme do rychlého pruhu EU, jinak skončíme jako Ukrajinci, říká šéf TOP 09 Kalousek

Na novém pětikilometrovém úseku byla slavnostně přestřižena páska po 13:00. Pracovník asistenční služby ŘSD ČTK řekl, že dálnice měla být podle jeho informací otevřena kolem 15:00. Důvod zpoždění nevěděl.

Výstavba D4 mezi Skalkou a křižovatkou se silnicí II/118 začala před dvěma lety a stála 417,5 milionu korun bez DPH. Ministerstvo dopravy chystá stavbu dalších úseků, podle ministra Dana Ťoka (za ANO) by se mělo začít stavět v roce 2019 a celá D4 by mohla být kompletní do roku 2022 nebo 2023.

SDÍLET
sinfin.digital