INFO.CZ vydává svůj první tištěný magazín, připraví vás na budoucnost

HalfPageAd-1

Michal Půr

16. 11. 2017 • 15:57

Na stáncích se v pondělí objeví vůbec první vydání nového tištěného magazínu Infolab, který vydává zpravodajský portál INFO.CZ. Na celkem 150 stranách se dozvíte, jakou změnu přináší do našich životů umělá inteligence. Objevuje se v oblastech, které váš život každý den ovlivňují, ale nejspíš o tom nemáte ani tušení. Jde o největší změnu od první průmyslové revoluce, která zcela obrátí jednotlivé národní státy a jejich ekonomiky. A to většinou k lepšímu.

Mobile-rectangle-3

V magazínu mimo jiné naleznete žebříček nejvlivnějších Čechů na poli umělé inteligence. Jejich jména jste dost možná nikdy neslyšeli, ale se všemi jsme mluvili a utvrdili se, že by tato „mladá krev“ měla do chodu České republiky určitě mluvit víc. Do chodu celého světa přitom většina z nich už mluví teď.

Vypravili jsme se taky do nizozemského Utrechtu, kde jsme zkoumali, jak funguje projekt takzvaného nepodmíněného příjmu. Jde o situaci, kdy stát vyplácí každému obyvateli určitou částku (v tomto případě 1000 eur měsíčně), aby se vyrovnal s následky robotizace průmyslu. Pro mnohé to zní jako fantasmagorická představa, ale vězte, že její naplnění je velmi blízko i v Česku.

Z Česka pochází také celá řada skvělých projektů, které se umělé inteligenci a její využití věnují. Byli jsme uvnitř Institutu kybernetiky, který za několik miliard korun vyrostl v Praze a je skutečně místem, jež může zásadně ovlivnit budoucnost celé země. Vůbec špatně na tom nejsou ani v Brně, kde se hned několik start-upů věnuje uplatnění umělé inteligence v praxi, mimo jiné i ve zdravotnictví. Mluvili jsme také s Jozefem Kelemenem, který je v tomto oboru československou legendou. Výzkumu umělé inteligence se věnoval už v 70. letech a dosáhl světového věhlasu.

Můžete si také přečíst s rozhovory s prvním oficiálně uznaným kyborgem, s českým designérem v automobilce Tesla nebo s Čechem, který chrání důležité akce před stále populárnějšími drony. Když se někde objeví jeho dodávka, tak si už pravděpodobně nezalítáte. Dělali jsme také rozhovor s robotem o smyslu života. Se skutečným robotem, s žádnou hračkou pro děti. Jeho odpovědi vás buď pobaví, nebo vyděsí. S robotem ovšem nemusíte jen mluvit. Novináři, kteří vyzkoušeli sex s robotem, vám popíšou nepřeberné množství zážitků, které při značně neobvyklém aktu načerpali.

InfoLab

 

SDÍLET

Billboard-bottom-1