Policisté chtěli moderní vizuál a nové kolegy. Na facebooku sklidili kritiku

Policie na svém oficiálním facebookovém profilu zveřejnila návrhy nové vizuální kampaně, která má do jejích řad nalákat nové zájemce. Objevuje se mnohokrát parodované heslo „Pomáhat a chránit“ a také novější slogan „Policista: povolání pro toho, komu na bezpečnosti záleží“. I když je z fotografií cítit snaha o moderní a atraktivní vzhled, většina komentářů uživatelů vyznívá kriticky.

Policie uživatele sociální sítě vybízí, aby hlasovali, který návrh se jim líbí nejvíc. Představuje přitom sérii velmi podobných snímků policistů a policistek v uniformách na černém pozadí.

Kromě aktérů grafice dominuje velký strohý nápis, který má být zároveň pobídkou pro nové zájemce o práci ve sboru. Pro ty, „kterým na bezpečnosti záleží“. Ten je doplněný o další motivační hesla.

Češi budou muset čipovat své domácí mazlíčky, podepsal to Zeman. Jinak jim hrozí velké pokuty

Celá série se ale dočkává vesměs kritických reakcí. Přičemž některé hodnotí temné vyznění kampaně, kterou označují za „pohřební“, jiní rovnou sahají po vulgraismech.

Jednu z fotografií uživatelé připodobňují k promo materiálu na pornografický film, u další si pro změnu berou na mušku statičnost celé kampaně a nulovou akci. „Na žádné nevidím výzbroj, jen úředníky a pošťáky,“ shrnuje to například uživatelka Dáša. „V těch košilích a satelitech vypadají jak měšťáci,“ dodává v podobném duchu uživatel Jirka.

Podívejte se na snímky v galerii.

SDÍLET
sinfin.digital