Policisté chtěli moderní vizuál a nové kolegy. Na facebooku sklidili kritiku

lup

04. 09. 2017 • 17:40

Policie na svém oficiálním facebookovém profilu zveřejnila návrhy nové vizuální kampaně, která má do jejích řad nalákat nové zájemce. Objevuje se mnohokrát parodované heslo „Pomáhat a chránit“ a také novější slogan „Policista: povolání pro toho, komu na bezpečnosti záleží“. I když je z fotografií cítit snaha o moderní a atraktivní vzhled, většina komentářů uživatelů vyznívá kriticky.

Policie uživatele sociální sítě vybízí, aby hlasovali, který návrh se jim líbí nejvíc. Představuje přitom sérii velmi podobných snímků policistů a policistek v uniformách na černém pozadí.

Kromě aktérů grafice dominuje velký strohý nápis, který má být zároveň pobídkou pro nové zájemce o práci ve sboru. Pro ty, „kterým na bezpečnosti záleží“. Ten je doplněný o další motivační hesla.

Celá série se ale dočkává vesměs kritických reakcí. Přičemž některé hodnotí temné vyznění kampaně, kterou označují za „pohřební“, jiní rovnou sahají po vulgraismech.

Jednu z fotografií uživatelé připodobňují k promo materiálu na pornografický film, u další si pro změnu berou na mušku statičnost celé kampaně a nulovou akci. „Na žádné nevidím výzbroj, jen úředníky a pošťáky,“ shrnuje to například uživatelka Dáša. „V těch košilích a satelitech vypadají jak měšťáci,“ dodává v podobném duchu uživatel Jirka.

Podívejte se na snímky v galerii.

SDÍLET