3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Americký prezident Donald Trump přiletěl na dvoudenní návštěvu Jižní Koreje. Tématem jednání bude KLDR. Ministři financí zemí EU budou jednat o DPH i daňových únicích. Bývalý Trumpův poradce Carter Page se dvakrát setkal s ruským vicepremiérem. Co důležitého ze světa byste dnes měli vědět?

Trump přiletěl na návštěvu Jižní Koreje

Americký prezident Donald Trump přiletěl na dvoudenní návštěvu Koreje, kde se setká se svým jihokorejským protějškem Mun Če-inem. Ústředním tématem jednání bude KLDR. Trump se sejde také s americkými a jihokorejskými vojáky a přednese projev v parlamentu. V plánu není cesta do demilitarizované zóny na hranicích s KLDR, o které média spekulovala.

Ustrašení Piráti, měli by vládnout s Babišem. V EU už se na něj těší, říká eurokomisařka Jourová

Ministři financí EU proberou Paradise Papers

Shodu na změnách daně z přidané hodnoty u elektronického obchodování budou hledat ministři financí zemí Evropské unie. Diskutovat ale mají také o evropském systému finančního dohledu a mimořádně - v souvislosti s nynějším odhalením Paradise Papers ohledně daňových rájů - rovněž o boji s daňovými úniky. Je velmi pravděpodobné, že se ministři kvůli tomu dohodnou urychlit práce na černé listině těch zemí, které v daňových otázkách s EU nespolupracují dostatečným způsobem.

Češi mohou do Evropského parlamentu volit, i když nebudou doma. V zahraničí to ale tentokrát nelze

Bývalý Trumpův poradce se scházel s ruským vicepremiérem

Bývalý volební poradce nynějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa Carter Page se v loňském roce během svých dvou cest do Moskvy dvakrát potkal s ruským vicepremiérem Arkadijem Dvorkovičem, ačkoli v minulosti setkání s vysokými činiteli ruské vlády popíral. Vyplývá to ze zveřejněného Pageova svědectví před výborem Sněmovny reprezentantů pro kontrolu tajných služeb. Page v Kongresu vypovídal minulý týden ve čtvrtek, jeho výpověď byla zveřejněna ale až v pondělí.

SDÍLET
sinfin.digital