3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Ve Francii se chystají další masové demonstrace proti reformě zákoníku práce. Ta by totiž dala tamním firmám větší flexibilitu při přizpůsobení pracovní doby a finančních odměnách zaměstnanců, což se pracovníkům nelíbí. V Mexiku mezitím pokračuje hledání lidí zavalených troskami po nedávném zemětřesení. Záchranářům se ze sutin podařilo zachránit již přes padesát lidí. Co dalšího nás dnes čeká ve světě? 

Ve Francii se chystají další demonstrace proti pracovní reformě

Ve Francii odpoledne proběhnou další protestní demonstrace organizované odborovou centrálou CGT proti reformě zákoníku práce. Naposledy, před více než týdnem, se těchto manifestací zúčastnilo přes 200 tisíc lidí. Reforma je jednou z velkých zákonodárných iniciativ prezidenta Emmanuela Macrona od jeho nástupu do funkce letos na jaře. Vláda chce dát firmám větší pružnost ve snaze přizpůsobit pracovní dobu a finanční odměnu zaměstnanců aktuálním podmínkám na pracovním trhu. Chce také omezit výši odškodnění, které získá zaměstnanec v případě, že soud uzná jeho výpověď za nespravedlivou.

Na fotce úsměvy, potom kritika. Zemanovi se nelíbil Trumpův projev, mohli bychom to takto schytat za migranty, varoval

V Mexiku pokračuje hledání přeživších po zemětřesení

Počet obětí úterního zemětřesení v Mexiku ve čtvrtek vzrostl na 230, nicméně snahy úřadů o hledání zavalených lidí po silném zemětřesení nepolevují, oznámil šéf národního úřadu pro civilní obranu Luis Felipe Puente. V oblastech postižených otřesy pokračují záchranné práce, které ale ztěžuje déšť. Dosud však bylo z trosek vyproštěno 52 lidí. Do země na pomoc míří týmy záchranářů z několika zemí Ameriky, ale také například z Izraele. Mexický prezident Enrique Peňa Nieto vyhlásil tři dny národního smutku.

Mám žízeň a nemůžu se hýbat, volá školačka z trosek zřícené školy. Po zemětřesení tam uvízla s dalšími dětmi

Hurikán Maria zpustošil Portoriko, míří k Dominikánské republice

Větrná msrť hurikánu Maria způsobila na Portoriku lokální záplavy, zcela pak vyřadila z provozu elektrickou síť na ostrově. Tu už před dvěma týdny poničil hurikán Irma, Maria ale byla nejsilnější bouří, která oblast zasáhla za posledních 80 let. Jeden člověk při hurikánu zemřel, Maria už tak má nejméně 10 obětí. Nyní se blíží k severovýchodnímu pobřeží Dominikánské republiky.

Miliony uprchlíků a závod o jaderná tajemství. Pravá válka může přijít až poté, co KLDR padne

 

SDÍLET
sinfin.digital