3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

K americkému pobřeží míří hurikán, který by mohl být nejsilnější za posledních deset let. Stát Texas by mohl zasáhnout koncem dneška nebo začátkem soboty. Jaké další zprávy ze světa by vás dnes neměly minout?

K Texasu míří životu nebezpečný hurikán Harvey

K Texasu míří hurikán Harvey, pevninu by měl zasáhnout koncem pátku či začátkem soboty tamního času. Americká Národní meteorologická služba (NWS) hurikán označila za životu nebezpečný. Podle agentury AP by se Harvey mohl stát nejsilnějším hurikánem na území Spojených států za více než deset let. Šéf NWS Louis Uccellini uvedl, že Harvey představuje „vážné nebezpečí“ pro obyvatele Texasu. Upozornil, že s přibližováním se k pevnině hurikán nabírá na síle. Mimořádně silné deště provázející hurikán by podle něj mohly způsobit záplavy.

Odchod z EU, zmatek a chyby. Malé strany chtějí Česko odpoutat od Bruselu, často komicky

Akustický útok poškodil na Kubě sluch 16 členům ambasády USA

Vážné poškození sluchu utrpělo v posledním roce na Kubě nejméně 16 členů diplomatického a dalšího personálu americké ambasády. Oznámila to dnes mluvčí ministerstva zahraničí Spojených států, podle níž Kuba s USA spolupracuje na vyšetřování. O incidentech se americké úřady zmínily již dříve, až nyní ale zveřejnily počet postižených. Mluvčí ministerstva zahraničí Heather Nauertová nicméně uvedla, že problémy se mohou objevit ještě u dalších osob. Podle Nauertové již k incidentům nedochází, USA ale stále neznají pachatele a polohu zařízení, které zdravotní újmu způsobilo.

Chci krále Miloše. Je absolutně zdravý a prosil mě, abych za něj kandidoval, říká Ringo Čech

Při útocích muslimských povstalců v Barmě zemřelo nejméně 12 lidí

Muslimští povstalci v barmském Arakanském státě zaútočili na 24 policejních stanovišť a pokusili se proniknout do jedné z vojenských základen. Při útocích zemřelo nejméně pět policistů a sedm povstalců. Informovala o tom dnes podle agentury Reuters barmská vláda. Povstalci z muslimského etnika Rohingů podle vlády při koordinovaných útocích na policejní stanoviště použili podomácku vyrobenou výbušninu. Zhruba 150 povstalců se pokusilo proniknout na vojenskou základnu. Situace je v Arakanském státě napjatá od roku 2012, kdy zde propukly střety mezi buddhisty a muslimy.

SDÍLET
sinfin.digital