Bouře na Broadwayi. Na budoucího viceprezidenta USA bučeli

Info.cz

Mike Pence se v pátek objevil na představení muzikálu Hamilton. Už jeho příjezd vyvolal menší poprask a bouřlivo bylo i v sále. Po tom, co Pence oslovil jeden z herců, budoucí druhý muž USA odešel ze sálu. Donald Trump dění v divadle odsoudil a herce vyzval k omluvě. 

Oceňovaný muzikál Hamilton táhne diváky sám o sobě. V pátek ale představení dostalo nečekanou jiskru. Že se děje něco nezvyklého naznačoval už příjezd kolony černých aut a následná přítomnost ochranky.

Bučení i pozdravy

Rychle vyšlo najevo, že na představení dorazil Mike Pence. Muž, kterého si nastupující americký prezident Donald Trump vybral za svoji pravou ruku. Atmosféra v sále připomněla, jak nedávná prezidentská volba Spojené státy rozdělila. Někteří diváci Pence podle svědků častovali bučením, jiní mu vyjadřovali podporu.

Stejně překvapivý byl i odchod Pence ve chvíli, kdy se na něj přímo obrátil jeden z herců. Při klanění ho oslovil Brandon Victor Dixon, který ztvárnil roli třetího amerického viceprezidenta Aaarona Burra. „My jsme, pane, různorodá Amerika, která se bojí, že vaše nová administrativa nebude chránit nás, naši planetu, děti a rodiče, že nás nebude bránit“, řekl. Pence na konec jeho řeči nečekal.

Muzikál Hamilton se hraje od loňska a stal se velkým hitem. Pojednává o jednom z Otců zakladatelů a prvními ministru financí USA Alexandru Hamiltonovi. Získal 11 divadelních cen Tony a jeho tvůrce dostal Pulitzerovu za nejlepší drama. Politici a celebrity na toto představení zavítali i v minulosti.

 

sinfin.digital