Bývalý šéf Starbucks chce vystřídat Donalda Trumpa v Bílém domě

ČTK, lup

28. 01. 2019 • 09:23

Bývalý šéf kavárenského řetězce Starbucks Howard Schultz zvažuje kandidaturu na prezidenta, a to jako nezávislý. Liberálně smýšlející podnikatel to potvrdil v rozhovoru s televizí CBS. Demokraté jeho úmysl kritizují, protože se obávají ohrožení šancí svého kandidáta či kandidátky porazit v prezidentských volbách v příštím roce Donalda Trumpa.

"Vážně uvažuji o tom, že bych kandidoval na prezidenta. Budu kandidovat jako nezávislý centrista," řekl Schultz a označil se za "celoživotního demokrata". Zdůraznil však, že Američané už jsou unaveni chováním Republikánské i Demokratické strany.

"Žijeme v nanejvýš nestabilní době. Nejenom, že tento prezident není způsobilý být prezidentem, ale obě strany v zastoupení Američanů nečiní důsledně to, co je nezbytné, a každý den se účastní politiky pomsty," prohlásil Schultz.

Demokraté na jeho prohlášení reagovali podle agentury Reuters s obavou, že Schultz ubere hlasy jejich kandidátovi. Někdejší ministr bytové výstavby ve vládě Baracka Obamy Julian Castro, který se chce o prezidentský post ucházet za Demokratickou stranu, CNN řekl, že nezávislá Schultzova kandidatura "by Donaldu Trumpovi dala nejlepší naději na znovuzvolení".

SDÍLET