Chmurná statistika: V Riu byl letos pohřben už stý zabitý policista

V brazilském Rio de Janeiru bylo letos zabito už sto policistů. Letošek se tak může stát v tomto ohledu nejnásilnějším rokem za více než deset let. Zatím poslední obětí je 39letý seržant Fabio Cavalcante, který byl pohřben v neděli, informovala agentura AP.

Chmurná bilance potvrzuje nárůst násilností v Riu, které ještě před rokem hostilo Letní olympijské hry. Místní úřady přiznávají, že organizace překupníků drog a jiné zločinecké gangy nyní kontrolují rozsáhlé oblasti města. Na pomoc policii byly vyslány tisícovky vojáků, ale ani jejich přítomnost krveprolití neutlumila.

Zemanovi škodí Ovčáček. Mezi favority voleb ale stále patří, říká politolog

Na truchlících byla při nedělním pohřbu policisty podle AP patrná beznaděj. Cavalcante, otec osmiletého dítěte, byl zabit v sobotu ve čtvrti Baixada Fluminense, která patří mezi nejnepokojnější v Riu.

K policistovi, který byl mimo službu navštívit svého otce, přistoupilo několik mužů, zjevně s úmyslem ho okrást. Když zjistili, že jde o policistu, nejméně desetkrát ho postřelili, uvedl jeho otec.

Pašeráci na Facebook dávají videa s mučením migrantů. Vydírají příbuzné a síť je na to krátká

Rio je dlouhodobě nejnebezpečnějším městem pro policii a bezpečnostní složky v Brazílii. Od 90. let tu téměř každoročně počet zabitých policistů přesáhl stovku. Letošek má nakročeno stát se nejhorším rokem pro policejní sbory od roku 2006, kdy bylo v ikonickém brazilském městě zabito 153 policistů.

SDÍLET
sinfin.digital