Další ostuda? Na letišti v USA zadrželi norského expremiéra. Amerika bude mít ostudu, naznačil

Norský politik Kjell Magne Bondevik se dostal do problémů na mezinárodním Dulles Airport ve Washingtonu. Celkem hodinu strávil tím, že musel vysvětlovat, že nepředstavuje žádnou hrozbu. Rozruch vznikl kvůli tomu, že má v pasu zaznamenanou návštěvu Íránu. Upozornění, že má diplomatický pas, bylo k ničemu.

Bondevik stanici ABC7 řekl, že byl asi čtyřicet minut zavřený v místnosti s lidmi z Blízkého východu a z Afriky. Potom asi 20 minut musel vysvětlovat svoji návštěvu Íránu, kde vystoupil na konferenci o lidských právech.

Muž před Louvrem zakřičel „Alláhu akbar“ a napadl vojáky. Podle špiček země šlo nejspíš o teroristu

„Už to, že mám diplomatický pas a jsem bývalý premiér, by mělo stačit,“ uvedl expremiér, který stál v čele skandinávské země dvě období v letech 1997–2000 a 2001–2005. „Mělo by to být dost, aby bylo zřejmé, že nepředstavuji žádnou hrozbu,“ dovysvětlil. Hrozí podle něj, že USA těmito kroky poškodí vlastní reputaci ve světě.

„Ojebal český stát!“ Sobotka se pustil do Babiše. Komentář Marka Stoniše

Úřady na vysvětlenou uvedly, že norského politika nevyslýchaly na základě kontroverzního výnosu prezidenta Donalda Trumpa, který se vztahuje na cizince ze sedmi muslimských zemí včetně Íránu, ale kvůli zákonu z roku 2015, kterým prezident Obama reagoval na teroristické útoky v Paříži a v Kalifornii.

 

SDÍLET
sinfin.digital