Den, který může odepsat Trumpa. Koho z jeho blízkých Američané zatknou?

Velmi nepříjemný okamžik čeká dnes amerického prezidenta Donalda Trumpa. Tým amerických vyšetřovatelů pod vedením Roberta Muellera, který zkoumá možný ruský vliv na loňské prezidentské volby v USA, dospěl k vypracování prvních obvinění. Jména prvních obviněných by měla být známa právě dnes a podle New York Times je pravděpodobné, že obvinění budou rovnou zatčeni a vzeti do vazby. Otázkou je, jak blízko Donalda Trumpa se celá akce odehraje.

Podle nejmenovaných zdrojů sdělení obvinění již schválila federální velká porota. Velkou porotu složenou z amerických občanů používají vyšetřující orgány při rozhodování, zda je v konkrétním případě dostatek důkazů pro případné obvinění.

Oslava republiky jako zájezd estébáků? Život a doba Miloše Zemana. Komentář Zdeňka Šarapatky

Podle právního experta CNN Jeffreyho Toobina tak práce Muellerova týmu zdaleka nedospěla k závěru, naopak se potáhne ještě dlouho i v příštím roce. Podle jeho názoru budou nyní zasaženy osoby menšího významu, u nichž se očekává spolupráce výměnou za nižší tresty s cílem utáhnout smyčku kolem mnohem významnějších osobností. Konání nejbližšího soudního procesu pak odhadl nejdříve za půl roku až rok.

Údajnému ruskému vměšování se věnuje Muellerův tým od května. Mueller byl na svůj post ministerstvem spravedlnosti jmenován v květnu krátce poté, co Trump náhle propustil šéfa Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Jamese Comeyho.

Pravdu o atentátu na Kennedyho se nakonec dozvíme. Trump změnil názor a zveřejní všechno

Vlastní vyšetřování ve věci možného ruského vlivu na loňské volby prezidenta vedou i čtyři kongresové výbory.

SDÍLET
sinfin.digital