Drsné video z dálnice. Muž prchal s kradeným Audi a ve 240 km/h smetl auto se třemi dětmi

Blesk.cz, nka

19. 07. 2017 • 17:55

Tři roky a devět měsíců vězení dostal u německého soudu Polák, který v kradeném autě při honičce s policií kličkoval rychlostí 240 kilometrů v hodině. Ve finále zběsilé jízdy narazil do auta vezoucího tři děti. Oznámil to německý web Tag24, policie má z celého incidentu video.

Nehoda se stala letos v únoru, kdy se Tomasz T. (32) za honorář ve výši 200 eur (5200 Kč) pokusil do Polska převézt Audi A5 ukradené poblíž Frankfurtu. S vozem se vydal napříč Německem, za Drážďany ho ale kvůli namátkové kontrole dokladů chtěla zastavit dálniční hlídka.

Muž dupl na plyn a snažil se policistům ujet. Při zběsilé honičce dosáhl rychlosti 240 kilometrů v hodině, jenže dostal smyk a nad vozidlem ztratil kontrolu. Nejprve vyjel z vozovky na travnatý povrch, pak na dálnici najel zpátky a „napálil“ to do rodinného chrysleru vezoucího dva muže (38 a 39), ženu (39), chlapce (16) a dvě dívky (3, 9).

Posádka vozu naštěstí srážku přestála bez zranění. Vůz byl ale na maděru a letící úlomky poškodily ještě kolemjedoucí volkswagen. Polák měl pro své konání originální vysvětlení.

Pokračujte ve čtení článku zde.


SDÍLET