Le Penová jako kůl v plotě. Její Národní fronta je rozhádaná, opouští ji předseda strany

Národní fronta Marine Le Penová se zřejmě stále nemůže vzpamatovat z květnové volební porážky. Uvnitř strany vládne napětí, což dokazuje i čerstvě ohlášený odchod Floriana Philippota, který dlouhá léta platil za pravou ruku Le Penové. 

Philippot uvedl v televizní stanici France 2, že nehodlá být „zesměšňován". „Ano, samozřejmě, opouštím Národní frontu," řekl muž, který měl v hnutí na starost strategii a komunikaci, než jej Le Penová ve středu večer zbavila této role a ponechala mu pouze funkci místopředsedy bez konkrétního pověření.

Třešničky Babišovy vlády. KSČM si po volbách může diktovat, opoziční pohodlí je jí ale přednější

„Řekli mi, že budu místopředsedou pro nic... Poslouchejte, nemám chuť být pro smích, nikdy jsem neměl chuť nic nedělat, a tak samozřejmě opouštím Národní frontu," vysvětlil.

K rozchodu s Le Penovou došlo proto, že Philippot odmítal odstoupit z funkce předsedy svého sdružení Vlastenci (Les Patriots), přestože mu šéfka Národní fronty dala ultimátum, aby si vybral.

Prosím Nohavicu, aby odmítl vyznamenání od Zemana. Zmanipulovali ho komunisti, říká Kroupa

Philippotův odchod by mohl vyvolat další zmatky na krajní pravici, která se označuje za hlavní opozici vůči prezidentovi Emmanuelu Macronovi. S ním Le Penová prohrála ve druhém kole prezidentských voleb letos v květnu.

SDÍLET
sinfin.digital