Na festivalu Hořící muž uhořel muž

Tragédie poznamenala letošní ročník známého festivalu Burning Man (Hořící muž) v nevadské poušti. Jak uvedla agentura AP, jeden z návštěvníků se prodral přes ochranku a vrhnul se rovnou do plamenů. Právě obří vatra je považovaná za symbolický vrchol svérázné akce.

Festival, který se každoročně koná v nevadské poušti, obyčejně přitahuje pozornost uvolněnými pravidly, bizarními kostýmy návštěvníků a snovými uměleckými instalacemi, letos má ale tragickou tečku. Úřady vyšetřují okolnosti smrti 41 Aarona Joela Mitchella.

Mitchel se podle dostupných informací nepochopitelně dostal za ochranku a vrhnul se do plamenů. Ven ho dostali festivaloví hasiči, přesto ale zemřel o pár hodin později v nemocnici. Podle předběžných informací nebyl Mitchell pod vlivem alkoholu, zda požil nějaké drogy, které jsou na festivalu Burning man zcela běžnou součástí zábavy, nebylo z počátku jasné.

Podle místního šerifa se obří akce, během které každoročně vyroste na holé ploše malé město, účastnilo v době tragédie nejméně 50 tisíc lidí. Mezi nimi letos byli i umělci z Česka, kteří si připravili interaktivní projekt – obří pulzující srdce nazvané Heardt napojené na piano.

Podívejte se na fotografie z festivalu v galerii:

SDÍLET
sinfin.digital