Neonacista konvertoval k islámu. Pozabíjel své fašistické spolubydlící, když odmítli korán

Osmnáctiletý Devon Arthurs z Floridy navedl tamější policisty k tělům svých spolubydlících a přiznal se, že je zavraždil. Nelíbilo se mu, že nerespektovali jeho rozhodnutí přestoupit na islám. Zavraždění Jeremy Himmelman a Andrew Oneschuk byli totiž neonacisté – stejně jako jejich vrah před svou konverzí.

U obětí se nacházely chemikálie potřebné k výrobě výbušnin a také propagandistické materiály, které potvrzovaly, že se jedná o sympatizanty s nacistickou ideologií. Devona Arthurse, který se k vraždám svých spolubydlících doznal, zatkli.

Osmnáctiletý mladík předtím, než muže zákona na místo činu dovedl, přišel ozbrojený do trafiky v Tampě, kde zadržoval dva zákazníky a zaměstnance jako rukojmí. Přitom si stěžoval na to, jakým způsobem se zachází s muslimy.

„Své tři rukojmí informoval, že už má plné zuby toho, že Spojené státy bombardují jeho muslimské země,“ informoval britský deník The Independent o slovech pachatele, která zapsal vyšetřující detektiv Kenneth Nightlinger do spisu.

Terorista z Manchesteru byl 4 dny před útokem v Praze a Düsseldorfu. Němci jsou v pohotovosti

Přivolaní policisté dosáhli propuštění rukojmí a Arthurse odzbrojili a vzali do vazby. Když jej začali vyslýchat, přiznal se mladík, že zavraždil dva lidi. „Musel jsem to udělat,“ řekl vyšetřovatelům a následně je navedl k obytnému komplexu, kde bydlel spolu se třemi dalšími muži.

Když policie dorazila na udanou adresu, našla před dveřmi do bytu vzlykajícího čtvrtého spolubydlícího Brandona Russela v uniformě americké armády. „To je můj spolubydlící. Netušil, co se stalo, a prostě je našel, tak jako teď vy,“ oznámil Arthurs policistům.

Brandon Russel, který je členem Floridské národní gardy, se rovněž nevyhnul zatčení, jelikož policie zjistila, že výbušniny, které nalezla u dvou mrtvých, obstaral právě on. Muž se přiznal, že je sympatizantem neonacistů a aktivním členem americké fašistické skupiny Atomwaffen (pozn. Atomové zbraně).

O Kajínka mám strach. Roli celebrity si užívá, ale pozná, jak krutý je svět, říká ministr Pelikán

V roce 2013 Russel propašoval výbušniny z Jihofloridské univerzity, kde v té době studoval technický obor, a doma se z nich pokusil vyrobit rakety. Podle přivolaných pyrotechniků ale byly použité substance pro takový účel nevhodné pro svou nestabilitu. Neonacisté jich ovšem shromáždili dostatečné množství, aby mohli vyrobit bombu.

Případu zavražděných neonacistů, které zastřelil někdejší neonacista a v současnosti islámský konvertita Devon Arthurs, jelikož nesouhlasili s jeho přerodem v muslima, se věnoval na svém webu i hacker a profesionální troll Andrew Auernheimer, který o něm napsal na jednu z vůdčích neonacistických stránek.

„Přišel a začal obracet lidi na islám. Nedostal se tak do úplně dobré situace,“ mínil hacker v telefonickém rozhovoru. O mrtvých ze skupiny Atomwaffen naopak mluvil jen dobře, byli to prý přátelé mezi přáteli. „Atomwaffen je parta fajn chlapů. Za poslední roky sdíleli haldu letáků s dokonalou grafikou a odvedli kus práce na univerzitách. Je to s nimi jedna velká zábavná jízda,“ napsal Auernheimer v narážce na propagandistické působení neonacistů z Atomwaffen na vysokých školách v USA.

SDÍLET
sinfin.digital