Počítač plný sadistických videí mučených žen a na těle 15 bodných ran. V záhadné kauze zavražděné dánské novinářky jsou nové stopy

Vražda švédské novinářky Kim Wallové začíná být stále jasnější. Čím dál více indicií ukazuje na to, že oceňovanou žurnalistku zabil majitel ponorky a vynálezce Peter Madsen, o kterém připravovala článek. Žalobce oznámil, že policisté dokonce objevili v Madsenově počítači záběry mučených a „popravovaných“ žen. Na torze Wallové se navíc našlo 15 bodných ran, které vyvrací vynálezcovu teorii o smrti, která se prý stala nešťastnou náhodou.

Žalobce podle agentury AP uvedl, že Madsen Wallovou usmrtil v zatím neupřesněné době mezi 10. a 11. srpnem, od těla pak oddělil hlavu i údy a torzo se závažím potopil v moři. Policie objevila v Madsenově počítači videa zachycující mučení a stínání hlav neznámých žen. Madsen podle agentury AFP tvrdí, že mu daný pevný disk nepatří a že do jeho ateliéru mělo přístup mnoho lidí.

Babiš klekne na lidi, bude vládnout s extremisty, nebuďte slepí, říká šéf ODS Petr Fiala

Policie už dříve Madsena obvinila z vraždy třicetileté reportérky. Soud jej ale zatím drží ve vazbě jen pro podezření z neúmyslného zabití a zohavení mrtvoly. Na začátku září během prvního veřejného jednání Madsen uvedl, že Wallovou v ponorce zabil těžký poklop, který na ni spadl.

Dodal, že byl situací otřesený, jednal nelogicky a zvažoval sebevraždu. Pak si vše ale rozmyslel, tělo vhodil do moře a ponorku nechal na moři záměrně ztroskotat. Popírá, že ženu zavraždil, přiznal jen, že s tělem nakládal nevhodně.

Agresivní řidič předjížděl na plné čáře a smetl auto v protisměru. Zabil mámu od dvou dětí, jedno z nich bojuje o život

Novinářka byla naposledy spatřena 10. srpna, kdy nastoupila do Madsenovy ponorky, o níž psala reportáž. Konstruktér nejprve tvrdil, že Wallová sice v jeho plavidle byla, ale později z něj vystoupila. Ponorka nakonec ztroskotala, Madsen se zachránil a Wallová byla od té doby nezvěstná. Její trup se našel 21. srpna na pobřeží Kodaně.

SDÍLET
sinfin.digital