Překvapení v Bílém domě: Proč se Trump nastěhuje bez manželky Melanie?

Info.cz

Manželka nově zvoleného prezidenta se do nejslavnějšího amerického domu zatím stěhovat nebude. Spolu se synem Barronem bude podle listu New York Post i nadále bydlet na Manhattanu.

Melania Trumpová své rozhodnutí zdůvodňuje starostí o syna Barrona. Kampaň pro něj byla podle zdrojů listu New York Post náročná. Budoucí první pár Ameriky si navíc přeje, aby desetiletý syn pokračoval ve studiu na soukromé škole v New Yorku. 

„Melania má s Barronem extrémně blízký vztah, během kampaně se navíc ještě víc zblížili," řekl New York Post zdroj z Trumpova okolí. „Kampaň byla pro Barrona velmi zatěžující, Melania mu tak teď chce zajistit co největší klid."

Další zdroj pak americkým novinářům potvrdil, že Melania Trumpová bude do Washingtonu pravidelně dojíždět.

„Melania svého manžela plně podporuje a bude plnit všechny povinnosti, které se od první dámy vyžadují," cituje New York Post další zdroj z miliardářových kruhů. 

Stejný zdroj také uvedl, že je možné, že se Melania s Barronem do Bílého domu přestěhují na konci školního roku. Jisté to ale zatím není. 

Současná bezpečnostní opatření v okolí Trump Tower tak pravděpodobně neopadnou ani po Trumpově lednové inauguraci. Podle odborníků by se na nich měli podílet členové soukromé ochranky i newyorské policie.

„Z té budovy se stane Bílý dům New Yorku," říká prezident bezpečnostní společnosti TigerSwan Jim Reese.

Zbytek textu je pro předplatitele
sinfin.digital