Silný vítr paralyzoval letiště na Madeiře, mezi turisty zavládl chaos. Neodletěl ani spoj z Prahy

Info.cz

07. 08. 2017 • 20:44

V metropoli portugalského ostrova Madeiry Funchalu je kvůli silným větrům mimo provoz letiště. Tisíce cizinců tak nemohou opustit oblíbenou turistickou destinaci, uvedla dnes agentura DPA. Podle webu pražského letiště zatím na ostrov neodletěl ani spoj Českých aerolinií, který se měl na cestu vydat ve 12:20 a vrátit se měl do Prahy večer.

Pobřeží Madeiry sužuje vichr od víkendu. Úřady kvůli počasí zastavily skoro všechny lety z i do Funchalu.

Na letišti pojmenovaném po slavném fotbalistovi a místním rodákovi Cristianu Ronaldovi panuje podle DPA chaos. Turisté, kteří se chtějí vrátit do vlasti, prý nemají dostatek informací a ztrácejí trpělivost.

Problémy postihly nejméně 5500 cizinců, zejména z Německa, ale i Británie a dalších evropských zemí. Část turistů pospává v letištních halách, jiní si na své náklady sehnali ubytování ve městě.

„Situace je velmi stresující,“ řekl právník Axel Kiermeyer z Hamburku, který chtěl se svou ženou v neděli odletět domů. „Požitek z dovolené je každopádně úplně pryč,“ prohlásil učitel Marko z Kielu.

Špatné počasí zasáhlo o víkendu i italské Jižní Tyrolsko, kde zůstávají uzavřené některé silnice. V oblasti Pustertal dnes pokračovaly úklidové práce na potocích. Škody na nich se pohybují kolem 1,5 milionu eur (přes 39 milionů Kč), napsala agentura APA.

SDÍLET