Tragédie na Novém Zélandu: Zoufalý Čech se upálil před parlamentem, dohnaly ho spory s exmanželkou

Na Novém Zélandu se upálil šedesátiletý muž původem z bývalého Československa. Čech spáchal sebevraždu minulý týden před budovou parlamentu v novozélandské metropoli Wellingtonu. Oznámila to dnes novozélandská média s odvoláním na místní policii. Policie motiv činu neuvedla. Podle médií mohly být důvodem sebevraždy spory muže s bývalou manželkou týkající se práva péče o děti.

Čech se zapálil před sídlem novozélandského parlamentu minulý týden ve čtvrtek. Byl převezen do nemocnice ve Wellingtonu, kde popáleninám o několik hodin později podlehl, napsal zpravodajský server NZ Newswire. Dnes novozélandská policie muže identifikovala.

Živé pochodně: Jana Palacha znáte. Kdo další se upálil na protest a proč?

Podle novozélandského listu The New Zealand Herald se muž narodil v bývalém Československu, v roce 1987 emigroval do Británie a později na Nový Zéland, kde získal v roce 1991 právo k trvalému pobytu. Na Novém Zélandu žil ve městě Rotorua a živil se jako automechanik.

Server NZ Newswire s odvoláním na komentáře na facebooku uvedl, že se dotyčný přel s bývalou manželkou o právo na péči o děti. Podle novozélandského zpravodajského serveru The Stuff muž krátce před sebevraždou demonstroval s transparenty před různými soudy ve Wellingtonu.

Muslimská migrace je nezastavitelná, přijde kolaps, říká Miroslav Bárta

Jeden ze svědků prohlásil, že si dotyčný stěžoval, že ztratil kontakt s dětmi, které po rozpadu rodiny žijí v Japonsku, a kritizoval rodinný soud, který ho prý nechce vyslyšet.

„V Íránu se kamenují matky, na Novém Zélandu otcové,“ bylo napsáno na jednom z transparentů, s nimiž muž demonstroval. „Ne podvodným právníkům rodinného soudu,“ stálo na dalším.

SDÍLET
sinfin.digital