V Bulharsku explodoval vlak. Nejméně čtyři mrtví

Na severovýchodě Bulharska vykolejil a následně explodoval nákladní vlak s cisternami. Nejméně čtyři lidé zemřeli a desítky dalších utrpěly zranění, informoval server Novinite.


Nehoda se stala v 05:42 místního času (04:42 SEČ) u nádraží obce Chitrino, která leží severně od města Šumenu. Na místě zasahují četné týmy hasičů, policie a záchranná služba, sdělila mluvčí šumenské policie Asja Jordanovová.

Trest pro výpravčího

Hasiči evakuují obyvatele domů v okolí místa neštěstí. "Evakuováni jsou všichni ohrožení lidé. Ti, kteří odmítají, jsou k tomu přinuceni. Policie postupuje rázně," uvedl ředitel policejního oddělení pro požární bezpečnost a civilní ochranu Nikolaj Nikolov. Vyjádřil ale obavy, že obětí na životech bude zřejmě víc.

Starosta Chitrina Nuridin Basri Ismail řekl, že situace je mimořádně vážná. Požár je sice pod kontrolou, ale uhašen ještě není. "První vlna (exploze) byla velmi silná. Panují obavy z dalších výbuchů, protože souprava měla hodně vagonů. Týmy teď vagony ochlazují, ale neví se, co je v nich," dodal starosta.

Řekl také, že mnoho domů je poškozených a některé se zcela zřítily. Vyhořela mimo jiné i budova policie.

 


SDÍLET
sinfin.digital