Vietnamem se prohnal mohutný tajfun. Zabil nejméně 49 lidí, zničil tisíce budov

Mohutný tajfun, který o víkendu zasáhl Vietnam, už má nejméně 49 obětí na životech a dalších 27 osob se pohřešuje. S odkazem na sdělení vietnamské vlády o tom dnes informovala agentura Reuters.

Tajfun Damrey přinesl do Vietnamu mohutné deště a zničil asi 2000 domů a dalších asi 80.000 budov poškodil. Na mnoha místech byla přerušena dodávka elektřiny a v níže položených oblastech byly zaplaveny silnice a tvořily se kolony. Déšť rovněž poškodil kávovníky těsně před obdobím sklizně. Škody ale zřejmě nejsou příliš rozsáhlé.

Masakr v Texasu nepřežilo 26 lidí. Mladý útočník neměl slitování ani s dětmi, šestiletý kluk bojuje o život

Mezi pohřešovanými je 17 členů posádky nákladní lodě, které se potopila u pobřeží provincie Binh Dinh. Přes 70 členů posádky se podařilo zachránit.

Vietnam má v příštích dnech navštívit prezident Donald Trump v rámci své dvanáctidenní cesty po pěti asijských státech. Summit států Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC) se má 8. až 10. listopadu uskutečnit ve městě Danang, které bylo bouří rovněž poškozeno. Přestože déšť pokračuje, návštěva podle organizátorů zrušena nebude.

SDÍLET
sinfin.digital