Vyřizování účtů na ruský způsob. Podnikatelku nařkli z podpory ukrajinských nacionalistů a je ve velkých problémech

Ruští vyšetřovatelé za podpory po zuby ozbrojené zásahové jednotky provedli sérii prohlídek u podnikatelky Olgy Mirimské, většinové majitelky banky BKF a potravinářské firmy Russkij produkt. Stalo se tak poté, co v Rusku zakázaná organizace radikálních ukrajinských nacionalistů Pravý sektor poděkovala podnikatelce za finanční příspěvek. Okolí Mirimské tvrdí, že kompromitující podvrh na web Pravého sektoru narafičili podnikatelčini nepřátelé, nelze ani vyloučit, že za vším stojí bývalý manžel, se kterým se soudí o majetek. O případu informoval ruský list Kommersant.

Zásah hned několika skupin vyšetřovatelů, provázených desítkami ozbrojenců, v moskevském ústředí banky, v podnikatelčině sídle na prestižní adrese v okolí Moskvy a také v bydlišti její asistentky, se odehrál ještě ve středu. "Na všech třech adresách zabavili finanční a právní dokumenty. Kromě toho v sídle Mirimské našli útočnou pušku kalašnikov, kterou odeslali k prozkoumání," vylíčil deník.

Čína KLDR nepoloží, bankovní blokáda ale efekt mít může, říká koreanista

Zástupci Mirimské tvrdí, že nejde o opravdovou zbraň, ale o atrapu. Ujišťují také, že Mirimská nemá nic společného s Pravým sektorem, ani nepodniká na Ukrajině, ale na Ruskem anektovaném Krymu, kde financuje výstavbu luxusního bytového komplexu. Celý zásah prý mohl zařídit bývalý podnikatelčin manžel Alexej Golubovič, se kterým se nadále soudí o rozdělení majetku, včetně banky a krymských aktiv.

Kommersant dodal, že se nepodařilo získat vyjádření ani Goluboviče, ani jeho bývalé manželky.

SDÍLET
sinfin.digital