Zeman se před odletem z USA pochlubil fotkou s Trumpem. Jestli spolu mluvili, Hrad zatím tají

Po několikaměsíčních snahách domluvit schůzku Miloše Zemana s šéfem Bílého domu Donaldem Trumpem, se český prezident dočkal alespoň společné fotky. Na sociální síť twitter ji dnes umístil hradní mluvčí Jiří Ovčáček s komentářem: „Slavnostní recepce v New Yorku, úterý večer“. Jestli si oba prezidenti stihli kromě podání ruky také něco říct, mluvčí redakci sdělit nechtěl a odkázal pouze na tiskovou konferenci Zemana, která je naplánovaná na 10:15 místního času.

Miloš Zeman je ve Spojených státech na pracovní návštěvě, kterou dnes ukončí setkáním s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem. Oba politici by mohli hovořit o širší reformě OSN, o kterou se generální tajemník Spojených národů snaží. Zeman by také mohl Guterrese pozvat k návštěvě Prahy.

Kmoníček je u Zemana na černé listině. Prezident mu vyčítá, že ho nedostal k Trumpovi

Poslední akcí českého prezidenta před odletem bude návštěva krajanů v České národní budově. Zeman by se měl setkat nejen s představiteli krajanských spolků, ale i s rodinnými příslušníky zaměstnanců českého generálního konzulátu nebo stálé mise při OSN.

Zpět do České republiky se vydá odpoledne newyorského času (večer SELČ) do Prahy by měl dorazit ve čtvrtek brzy ráno.

SDÍLET
sinfin.digital