Ženy obvinily Bushe staršího z obtěžování. Jednu měl osahávat z vozíčku, zatímco manželka stála vedle

Bývalý prezident USA George Bush starší se prostřednictvím svého mluvčího omluvil americké herečce za incident při fotografování v roce 2014, který si vyložila jako sexuální obtěžování. Někdejší šéf Bílého domu, v té době devadesátiletý, se měl herečky Heather Lindové nepatřičně dotknout před třemi lety během pořizování společného fota. Další podobné obvinění se objevilo dnes.

Čtyřiatřicetiletá Lindová se s Bushem setkala během prezentace historického filmu, který vysílala americká kabelová televize AMC. „Dotknul se mě zezadu, když seděl na vozíku a jeho žena Barbara stála vedle něj,“ napsala Lindová na Instagramu. „Vyprávěl mi nechutný vtip, a pak se mě při fotografování znovu dotkl,“ dodala. Barbara Bushová prý obracela oči v sloup. Obvinění později Lindová ze sociální sítě vymazala.

Bushův mluvčí Jim McGrath popsal událost jako následek komunikačních problémů, které má exprezident jako muž upoutaný na vozíku. Bush starší (vládl 1989-93) se na vozíku vzhledem ke špatnému zdravotnímu stavu pohybuje posledních pět let.

„Jeho ruce tak byly na úrovni dolní poloviny těla lidí, s nimiž se fotografoval,“ uvedl mluvčí. Vtipy prý Bush vypráví, aby uvolnil atmosféru, a občas prý ženy dobrosrdečně poplácá. „Komukoli, kdo se cítí uražen, se prezident Bush co nejupřímněji omlouvá,“ vzkázal Lindové McGrath.

Dnes bývalého prezidenta USA z obtěžování obvinila další americká herečka. Jordana Grolnicková podle agentury AP tvrdí, že Bush položil ruku na její zadek při loňském fotografování ve státě Maine. Manželka Barbara prý jeho počínání komentovala slovy, že „se chce dostat do kriminálu“.

SDÍLET
sinfin.digital