Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

800 tisíc datových schránek v ohrožení. Antimonopolní úřad zrušil České poště miliardový tendr

800 tisíc datových schránek v ohrožení. Antimonopolní úřad zrušil České poště miliardový tendr

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zrušil zatím nepravomocně tendr České pošty na provoz datových schránek pro příštích pět let. Uvedl to server iHned.cz. Podle něj zrušení navrhla společnost O2, která systém pro poštu zajišťuje nyní a na konci roku jí vyprší smlouva. Česká pošta se chystá proti rozhodnutí ÚOHS podat rozklad.

Podle pošty byla veřejná zakázka připravena kvalitně a transparentně. "Na tuto skutečnost dohlížela externí advokátní kancelář MT Legal, která se specializuje právě na oblast veřejných zakázek a lze ji v této oblasti považovat za jednu z nejlepších u nás," sdělil webu mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Server iHned.cz uvádí, že se O2 aktuální soutěže zúčastnila a byla jejím favoritem za situace, kdy její poslední konkurent - olomoucká Tesco SW - byla ze soutěže podle informací Hospodářských novin vyřazena. O2 bude teď podle webu ve své práci pokračovat na základě staré smlouvy, nejméně do konce letošního roku, možná i později, než se podaří České poště najít náhradní řešení.

Systém datových schránek nyní využívá zhruba 803.000 firem, státních a nestátních organizací i jednotlivců.