EXKLUZIVNĚ: Dostane se Zeman do Bílého domu? Neznáme termín ani místo, připustil kancléř Mynář

Martin Krepindl

27. 03. 2017 • 20:19

Pochybnosti provázejí plánovanou návštěvu prezidenta Miloše Zemana v Bílém domě. Měsíc před odletem stále nejsou jasné parametry schůzky. Nejvýše postavený úředník Hradu, kancléř Vratislav Mynář, přiznal Pavlovi Štruncovi v premiéře jeho nového pořadu na INFO.CZ, že napevno v tuto chvíli není domluveno vůbec nic. 

„Nemáme potvrzený ani termín, ani formát, ani místo,“ řekl v rozhovoru Mynář. „Ale předpokládám, že pokud se jedná o oficiální státní návštěvu, že by měla proběhnout v sídle prezidenta, tj. v Bílém domě,“ dodal s tím, že Hrad s cestou do Washingtonu počítá v druhé polovině dubna.

Mynář tak nevyvrátil spekulace některých diplomatů, kteří pochybují o formátu schůzky. Podle bývalého velvyslance v USA a Rusku Petra Koláře Trump Zemana pozval pouze na společnou fotografii.

„Pokud byste se mě zeptal, jak bude probíhat státní návštěva prezidenta Trumpa v České republice u pana prezidenta Zemana, tak vám to řeknu naprosto přesně. Zkušenosti s administrativou z Bílého domu nemám,“ reagoval Mynář na tuto domněnku.

Celý rozhovor s Vratislavem Mynářem odvysíláme zítra na INFO.CZ.

SDÍLET