EXKLUZIVNĚ: Dostane se Zeman do Bílého domu? Neznáme termín ani místo, připustil kancléř Mynář

Martin Krepindl

Pochybnosti provázejí plánovanou návštěvu prezidenta Miloše Zemana v Bílém domě. Měsíc před odletem stále nejsou jasné parametry schůzky. Nejvýše postavený úředník Hradu, kancléř Vratislav Mynář, přiznal Pavlovi Štruncovi v premiéře jeho nového pořadu na INFO.CZ, že napevno v tuto chvíli není domluveno vůbec nic. 

„Nemáme potvrzený ani termín, ani formát, ani místo,“ řekl v rozhovoru Mynář. „Ale předpokládám, že pokud se jedná o oficiální státní návštěvu, že by měla proběhnout v sídle prezidenta, tj. v Bílém domě,“ dodal s tím, že Hrad s cestou do Washingtonu počítá v druhé polovině dubna.

Mynář tak nevyvrátil spekulace některých diplomatů, kteří pochybují o formátu schůzky. Podle bývalého velvyslance v USA a Rusku Petra Koláře Trump Zemana pozval pouze na společnou fotografii.

Trump Zemana oficiálně nepozval, tvrdí Kolář. „Žvanivý slimejš," odpovídá mu Ovčáček

„Pokud byste se mě zeptal, jak bude probíhat státní návštěva prezidenta Trumpa v České republice u pana prezidenta Zemana, tak vám to řeknu naprosto přesně. Zkušenosti s administrativou z Bílého domu nemám,“ reagoval Mynář na tuto domněnku.

Celý rozhovor s Vratislavem Mynářem odvysíláme zítra na INFO.CZ.

SDÍLET
sinfin.digital