Do vedení pražského Dopravního podniku byl zvolen slovenský manažer s kontroverzní pověstí | info.cz

Články odjinud

Do vedení pražského Dopravního podniku byl zvolen slovenský manažer s kontroverzní pověstí

Do vedení pražského Dopravního podniku byl zvolen slovenský manažer s kontroverzní pověstí
 

Kontroverzní slovenský manažer Matej Augustín se stal pátým členem představenstva pražského Dopravního podniku, když jej většinou hlasů zvolila patnáctičlenná dozorčí rada. Pro Info.cz to potvrdili její dva členové. 

Informaci o zvolení Augustína jako pátého člena představenstva podniku následně potvrdila i tisková mluvčí Aneta Řehková. „Dozorčí rada DPP na svém včerejším zasedání zvolila Mateje Augustína k dnešnímu dni na neobsazené místo člena představenstva. Představenstvo DPP tak bude ode dneška pracovat v plném, pětičlenném složení,“ uvedla pro INFO.CZ Řehková. 

Matej Augustín měl být volený na jednání dozorčí rady již před dvěma týdny, tehdy si však rada podniku neschválila program a k volbě tak nedošlo. Zvolení nového člena představenstva prosazovaly Spojené síly pro Prahu, naopak proti byli Piráti či Praha sobě. 

„Při hlasování o zvolení pana M. Augustina do představenstva DPP mám v úmyslu se zdržet. Nemám nic proti kandidátovi, ale nebyl dodržen postup (výběrové řízení), který obecně požaduje náš zastupitelský klub,“ uvedl například pro INFO.CZ před volbou člen dozorčí rady za Piráty Ivo Vašíček. 

Matej Augustín je některými politiky vnímán jako kontroverzní manažer zejména kvůli svému působení ve slovenském dopravci Cargo, které během jednoho roku svého ředitelování dovedl ke ztrátě přes 120 milionů eur. 

Představenstvo DPP nyní kromě nově zvoleného Mateje Augustína sestává z předsedy Petra Witovského, místopředsedy Ladislava Urbánka a členů Jiřího Špičky a Jana Šurovského. 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud