Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nová naděje pro zmizelou Míšu: Policie prověřuje první stopu

Nová naděje pro zmizelou Míšu: Policie prověřuje první stopu

Čtrnáct dní od zmizení Míši Muzikářové z Ústí nad Labem má policie konečně první stopu. Německý policejní pes speciálně vycvičený na hledání pohřešovaných osob totiž zachytil její pach. Policisté nyní stopu vyhodnocují.

Dívka zmizela 11. ledna, první stopu se ale policistům podařilo získat až na konci minulého týdne díky speciálně vycvičené policejní fence, kterou kriminalistům nabídli kolegové z Německa. 

Je cvičená na vyhledávání osob, je schopná je vyčenichat i po týdnech. Minulý pátek s ní proto německý psovod prohledával okolí domu, kde Míša s matkou žije. Jak se teď ukázalo, jeho cesta do Ústí nebyla zbytečná.

„Pes vypracoval stopu na cestě, kterou Míša běžně chodila,“ uvedla bez bližších podrobností policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Podle informací Blesku zachytila Hippie stopu na cestě z domova do školy. Do té už ale Míša nedorazila.

Je proto pravděpodobné, že buď cestou dobrovolně nastoupila k někomu do auta, nebo ji do něj někdo vtáhl násilím. Podle mluvčí policisté dál s nově získanými informacemi pracují.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link