Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Pátrání po zmizelé Míše se komplikuje. Elitní komisař vysvětluje proč

Pátrání po zmizelé Míše se komplikuje. Elitní komisař vysvětluje proč

Už jedenáctý den pátrají policisté po Michaele Muzikářové z Ústí nad Labem. Zatím nejdelší potvrzené pátrání po uneseném dítěti, jež se pak našlo živé, trvalo šest dnů. Podle elitního kriminalisty Josefa Douchy pátrání komplikuje řada faktorů.

Podle původních informací se dívka ztratila minulou středu cestou do školy. Pak se ale ukázalo, že pravděpodobně zmizela již v úterý. Přesná doba pohřešování je zásadní. Pokud ji policie zná, dokáže od začátku lépe a rychleji cílit hledání.

Dívčin mobil zůstal doma. Kdyby ho měla u sebe, policisté by přes něj mohli alespoň po určitou dobu, než by se vybil, zaměřit její pohyb.

Proti pátračům hraje i čas. Pokud opravdu ani po týdnu nemají informaci, která by některou z verzí potvrzovala či alespoň posílila nebo vyvrátila, je to hledání jehly v kupce sena.

CELÝ ČLÁNEK NAJDETE NA BLESK.CZ

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link